למכירה: יד ראשונה מחיפושית

מתופף הביטלס, רינגו סטאר, יערוך מכירה פומבית שבה יוצעו כ-800 פריטים, בהם מזכרות נדירות מתקופת פעילות הלהקה הבריטית. בין הפריטים: מערכת התופים של סטאר והגיטרה שבה ניגן ג'ון לנון. "נראה שיש לנו יותר מדי דברים", ענה המתופף בתשובה לשאלה מדוע הציע את דבריו למכירה

יותר מ-800 פריטים מהאוסף הפרטי של מתופף להקת הביטלס רינגו סטאר יוצעו למכירה פומבית, וביניהם מזכרות נדירות של הלהקה המיתולוגית כמו מערכת התופים על ניגן סטאר ביותר מ-200 הופעות והגיטרה שבה ניגן ג'ון לנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש לנו כל כך הרבה פריטים שהרבה מהם לא ראיתי ב-20- 30 שנים האחרונות", אמר סטאר, בן ה-75 בראיון טלפוני שהעניק ביחד עם זוגתו ברברה באך מלונדון לרשת NBC האמריקנית.

לטענת המתופף האגדי, את הרעיון לביצוע המכירה הפומבית הוא קיבל לאחר שמוזיאון הגראמי בלוס אנג'לס ביקש ממנו לערוך תערוכה על חייו בשנת 2013. "זה התחיל בכך שהתחלתי לעבור על הפריטים ביחידות האחסון שלי ברחבי העולם", מספר סטאר, "וזה נראה שיש לנו יותר מדי דברים".

תופים, גיטרה, ומכונית

בין הפריטים שניתן יהיה לרכוש: מערכת התופים של רינגו, ששימשה אותו ביותר מ-200 הופעות. שווייה המוערך עומד על כחצי מיליון דולרים. גיטרת ה"ריקן בייקר" איתה הופיע ג'ון לנון ב"מופע הכריסמס של הביטלס" העלות המשוערת של הגיטרה צפוי להגיע עד ל-800 אלף דולרים. ורכב מסוג "מרצדס קופה" שהיה בבעלתו של חברו ללהקה, ג'ורג' האריסון, שהעניק אותה במתנה לרינגו לפני מותו.

הפריטים ההיסטוריים יוצגו בתאריך 16 בנובמבר בבית הקפה "הארד רוק" בניו יורק לפני שיועברו לבית המכירות הפומביות ג'וליאנס שבבוורלי הילס, קליפורניה, שם מעריכים כי עלות ההכנסות מפריטי החיפושים צפוי להגיע ל- 10 מיליון דולרים. הזוג סטאר התחייב להעביר חלק מהסכום לטובת "קרן ילדי לוטוס", עמותה שהקימו ומתמקדת בנושאי רווחה ברחבי העולם.