מצוקת הפליטים: קמרון נחת בביירות

ביקור פתע בלבנון: ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון נחת בביירות, שם הוא צפוי לפגוש את הפליטים ממלחמת האזרחים בסוריה ואף את ראש ממשלת לבנון תמאם סלאם. "רציתי לבוא לכאן ולראות בעצמי ולשמוע בעצמי את סיפוריהם של הפליטים", הסביר קמרון את הסיבה לביקורו

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הגיע הבוקר (שני) לביירות שבלבנון, על מנת לבקר את הפליטים ממלחמת האזרחים בסוריה - כך מדווחות סוכנויות הידיעות. קמרון צפוי לפגוש גם את ראש ממשלת לבנון, תמאם סלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לבנון, שבה אחד מכל ארבעה בני אדם הוא פליט, קוראת למדינות העולם להשתתף בנטל ולקבל בשעריהן את הפליטים. יותר ממיליון סורים נמלטו ללבנון, ועוד עשרות אלפים עשו דרכם לאירופה. בריטניה כבר הודיעה כי היא תקבל בחמש השנים הקרובות כ-20 אלף פליטים סוריים.

"רציתי לבוא לכאן ולראות בעצמי ולשמוע בעצמי את סיפוריהם של הפליטים, ולבדוק מה הם צריכים. בריטניה היא התורמת השנייה בגודלה לכל המשבר הזה עם כמויות רציניות של כסף. אנחנו נמשיך לעשות את זה, וזה כולל הגדלת כמויות של כסף שאנחנו נותנים לחינוך הילדים הסורים כאן בלבנון ובמקומות אחרים".

"אני גם אמנה שר עם אחריות ספציפית לפליטים הסורים, כדי לוודא שאנחנו מבטיחים בית חם במדינה שלנו ל-20 אלף הפליטים שייכנסו בשערינו. כל המדינה פועלת יחד כדי להביא לכך".

גרמניה: "הרשויות אצלנו קורסות"

בתוך כך, עשרות אלפי פליטים כבר עשו את דרכם מיוון, דרך מדינות הבלקן, לכיוון מערב אירופה. עם זאת, גרמניה סגרה אמש את שעריה בפני הפליטים.

למרות הצהרותיה של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נראה כי הרשויות בגרמניה לא ערוכות לקליטת הפליטים הרבים שמגיעים למדינה מהמזרח התיכון. תנועת הרכבות בין אוסטריה לגרמניה הופסקה אתמול, ככל הנראה בשל החשש מזרם נוסף של מהגרים.

"הזרם נמשך וגרמניה בקצה גבול היכולת", אמר אמש שר גרמני שהתבטא בחריפות כאשר האשים את אירופה במשבר. "הממשלות לא עשו כלום, והרשויות אצלנו קורסות".