מנהיג אל-קאעידה למוסלמים: "לבצע פיגועים בארה"ב"

מנהיג אל-קאעידה פרסם קלטת שמע שבא הוא קורא לצעירים מוסלמים המתגוררים במערב לבצע פיגועים, בדגש על ארה"ב. הוא טען כי עליהם ללכת בדרכם של המפגעים צ'רנייב, האחים קוואשי ומוחמד מראח

ממשיך לאיים, מנהיג אל-קאעידה (רויטרס)

יומיים לאחר שברחבי העולם ציינו 14 שנים לאסון התאומים, אל-קאעידה באיום נוסף: מנהיג הארגון איימן אל-זוואהירי מפרסם היום (ראשון) קלטת אודיו שבה הוא קורא לפעילי טרור לבצע פיגועים במתכונת של "זאב בודד" בארצות הברית ובמדינות נוספות במערב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה שהועלתה לרשת נשמע אל-זוואהירי אומר: "אני קורא לכל המוסלמים שיכולים לגרום נזק למדינות הללו שלא להסס. עלינו להתמקד בהעברת הלחימה אל הבתים והערים של נושאי הצלב במערב, במיוחד באמריקה".

מנהיג ארגון הטרור טען כי "בפרק השני" של האביב הערבי על הצעירים המוסלמים להתמקד בפגיעה במדינות המערב. הוא טען כי על המוסלמים ללכת בדרכם של המפגע מבוסטון צ'רנייב, האחים קוואשי מצרפת ומוחמד מראח שביצע את הפיגוע בבית הספר היהודי בטולוז.

המטרה של אל-זוואהירי היא להבהיר כי הארגון שבראשו הוא עומד עדיין חי ובועט ולא מוותר על הכוונת פיגועים בחו״ל, זאת למרות חיסולם של מספר בכירים בחצי האי ערב שניסו לעודד ולהניח תשתיות טרור נגד ארה"ב בשנים האחרונות. כעת הארגון משליך את יהבו על טרור ״הזאבים בודדים״.