אלטון ג'ון מפתיע: רוצה להיפגש עם פוטין

בריאיון ל-BBC אומר סר אלטון ג'ון המבקר באוקראינה כי הוא מעוניין להיפגש עם נשיא המדינה השכנה רוסיה, על מנת לדון עמו על היחס שארצו מעניקה להומוסקסואלים. "ההתנהגות שלו נובעת מדעות קדומות", אמר הזמר הוותיק. "הוא אולי יצחק עליי, אבל שווה לנסות"

אלטון ג'ון, ארכיון (רויטרס)

הזמר הבריטי הוותיק סר אלטון ג'ון המבקר באוקראינה בימים אלו אמר בריאיון ל-BBC כי הוא מעוניין להיפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הזמר טען כי הוא מעוניין בפגישה על מנת לדון עמו בגישתו "המגוחכת", כך כלשונו, לזכויות הקהילה הגאה בארצו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר הזמר שנחשב לאחד מסמליה הבולטים של קהילת הלהט"ב, על רקע דוח של ארגון זכויות אדם שפורסם באחרונה, לפיו חלה ברוסיה עלייה במספר מקרי האלימות נגד הומוסקסואלים וכי המדינה לא מעמידה לדין במקרים רבים את התוקפים כשהם נתפסים.

אלטון ג'ון התייחס לאמירה מקוממת של פוטין מהשנה האחרונה, לפיה אנשי הקהילה מנסים לפתות קטינים. "תעשה לי טובה! אתה נשיא רוסיה ואתה אומר דברים טיפשיים כאלה?", מחה הזמר במהלך הריאיון. "היחס שלו להומואים נובע מדעות קדומות וגורם לבידוד".

יסכים לפגישה? (רויטרס)

"אני יודע שהסיכויים שהוא יסכים לפגוש אותי נמוכים, הוא עלול לצחוק עליי מאחורי הגב ולקרוא לי אידיוט גמור", אמר הזמר בבדיחות הדעת. "אבל לפחות כך אוכל לדעת מבחינת המצפון שלי שניסיתי".