"גורמי אסלאם מנסים לגייס פליטים"

סוכנויות מודיעין בגרמניה מזהירות את הרשויות מפני ניסיונות של גורמים קיצוניים לאמץ לחיקם את הפליטים הצעירים שמגיעים לבדם למדינה. "לעיתים ניגשים אליהם עוד במרכזי הקליטה או אפילו בתחנות הרכבת", נטען

גורמים אסלאמיים קיצוניים בגרמניה פועלים על מנת לגייס לשירותם את מבקשי המקלט ששוטפים את המדינה בשבועות האחרונים, כך עולה מדוח של סוכנות מודיעין גרמנית שצוטט בסוכנות הידיעות המקומית DPA. הטענות הללו עולות כאשר 40 אלף פליטים צפויים להגיע ביממה הקרובה לגרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת    

"גורמי האסלאם הקיצוני מנסים להגיע אל צעירים שמגיעים לבדם למדינה, כאלו שנותרו בלי בני משפחותיהם ומחשפים כעת עזרה להתמקם במדינה", כך הבהיר דובר של ארגון המודיעין הפועל בדרום בוואריה. לדבריו, הפנייה אל אותם נערים מתבצעת כבר עם הגעתם לגרמניה - במרכזים ובתחנות הרכבת.

לדבריו, הקיצוניים מנסים לנצל את חוסר הביטחון ותחושת הלחץ של הפליטים הצעירים, שנמלטו מאזורי הקרבות בסוריה ורק מחפשים דרך להשתקע ביבשת. בתחילת השבוע ארגון מודיעין נוסף הפועל בצפון המדינה דיווח על ניסיונות דומים המתרחשים באמצעות עמותות קש המסתוות לעמותות סיוע לפליטים מוכי הגורל.

הדיווחים הללו מגיעים בסוף שבוע שבמהלכו צפויים להגיע עוד כ-40 אלף פליטים נוספים לגרמניה. הרשויות מעריכות כי המספר העצום, הכפול מזה שהגיע בימים האחרונים, יעשה את דרכו בעיקר ברכבות לשטח המדינה. אלפי חיילים נמצאים בשטח על מנת לסייע לקבלם מבלי שיתועררו מהומות והסדר יופר.