על הכוונת של דאע"ש: משפחת המלוכה הבריטית

האקרים של ארגון המדינה האסלאמית הצליחו לפרוץ למיילים של שרים בממשלת בריטניה - והצליחו לשים את ידיהם גם על לוח הזמנים של בני משפחת המלוכה. חברי החוליה היו אחראים לאיומים ברצח של המלכה אליזבת' ולפריצה לחשבון הטוויטר של הפנטגון האמריקני. מנהיג החוליה נהרג בתקיפה אווירית של המעצמות

על הכוונת? המלכה אליזבת' (רויטרס)

בני משפחת המלוכה על הכוונת של דאע"ש: האקרים הקשורים לארגון הטרור המדינה האסלאמית הצליחו לחדור לחשבונות הדואר האלקטרוני של מספר שרים בכירים בממשלת בריטניה, ביניהם גם שרת הפנים, תרזה מיי. במידע שהגיע לידי הפצחנים היו גם לוחות הזמנים של כמה מבני משפחת המלוכה הבריטית ואחד מחברי חוליית הסייבר של דאע"ש אף תכנן בעבר מבצע לרצח המלכה אליזבת'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון הביון הבריטי GCHQ ניהל בחודשים האחרונים את החקירה נגד פעילי ארגון הטרור, וה"טלגרף" הבריטי חשף כי אחד ממפעילי המבצע הוא אזרח בריטי שנהרג באחת המתקפות האוויריות של המעצמות בשטחי סוריה ועירק. ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון אמר לאחר החיסול כי זוהי הפעם הראשונה בה הכוחות הבריטיים פועלים נגד אזרח המדינה שלא בזמן מלחמה.

קבוצת ההאקרים מכנה את עצמה "ח'ליפות הסייבר", ואחראית גם להשתלטות זמנית על חשבון הטוויטר של הפנטגון האמריקני בחודש ינואר האחרון, ועל פריצה ליומן האלקטרוני של ראש הממשלה הבריטי לשעבר טוני בלייר.

עורפים ראשים - ופורצים למחשבים. פעילי דא (רויטרס)


בחודש שעבר נחשף ב"דיילי מייל" כי קבוצת הג'יהאדיסטים מתכננת לבצע פיגוע גדול במרכז לונדון, בה נערכו אירועים לציון 70 שנה לסיום מלחמת העולם השנייה. אחת ממטרותיה של התכנית, נכתב בדיווח, הייתה להתנקש בחייה של המלכה אליזבת'.