התגלה מין חדש של אדם קדמון‎

צוות מחקר מאוניברסיטה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה סבור כי מצא שרידים של אחד מאבותיו של האדם בדרום אפריקה. על פי ראש הצוות, ערימת עצמות שנמצאה במערה שייכת ל-15 קופי אדם בני כמה מאות אלפי שנים שכנראה השתמשו בכלים וייתכן אף שהחלו ללכת זקופים

תגלית היסטורית: חוקרים מאוניברסיטה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה טוענים כי מצאו ערימת עצמות גדולות שייתכן שהיו שרידים של מין לא מוכר בשרשרת האבולוציה שהובילה להתפתחות האדם המודרני (הומו ספיינס).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות החוקרים, בראשות האנתרופולוג לי ברגר, טוען כי חשף יותר מ-1,500 עצמות ששייכות ללפחות 15 בני אדם - תינוקות, בני נוער ומבוגר אחד. טרם נקבע בנות כמה העצמות, אך כן ניתן לומר שמדובר בזן חדש של אדם או קוף עתיק.

"העצמות דומות או קרובות להפליא לעצמותיהם של אחד מאבותיו הידועים של האדם - ההומו-ארקטוס - שנדד בדרום אפריקה לפני מיליון שנים וחצי", אומרים החוקרים. "מצאנו מין חדש שאנו ממשפחת ההומו, זה די מדהים", הוסיף ברגר. השם שנתן לזן החדש: "הומו-נאלדי (אדם-כוכב בשפת השבטיים)".

מהמחקר עולה כי זן האדם שנמצא היה ככל הנראה רזה, בעל רגליים ארוכות וראש קטן יחסית. החזה, כך לפי ברגר, היה דומה לזה של גורילה והידיים - ידי אדם. הרגליים בנויות להליכה זקופה, אך האצבעות היו מעוקלות - דבר שאופייני למין שייתכן שבילה את רוב זמנו על העץ. "זה זן עתיק, בן מאות אלפי שנים", הוא הוסיף. "זה מעיד על כך שכמה מינים מפותחים יותר הסתובבו בזמנים ההם באפריקה, ייתכן שאף החלו ליצור ולהשתמש בכלים".