קלינטון: אם איבחר, אעניש את אירן אם תפר ההסכם

המועמדת הדמוקרטית לנשיאות אומרת כי לא הייתה תומכת בעסקת הגרעין עם אירן "אפילו לשנייה אחת אם הייתי חושבת שהוא מציב את ישראל בסכנה". מי שהייתה מזכירת המדינה האמריקנית נשאה היום נאום תמיכה בעסקת הגרעין רגע לפני שהמועמדים הרפובליקנים, בהם דונלד טראמפ, ישמיעו ביקורת על הסכם הגרעין

הילארי קלינטון - תומכת בהסכם הגרעין (רויטרס)

"לא הייתי תומכת בהסכם הזה אפילו לשנייה אחת אם הייתי חושבת שהוא מציב את ישראל בסכנה" - כך אומרת היום (רביעי) המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, שערכה נאום מיוחד בנושא הסכם הגרעין במכון ברוקינגס. "כנשיאה אטיל עונשים על אירן אפילו על הפרות קטנות של הסכם הגרעין", היא הדגישה ואמרה כי עסקת הגרעין "אינה מושלמת, אך מונעת מאירן פצצה גרעינית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריה של מזכירת המדינה לשעבר נאמרו על רקע ישיבת הפתיחה של הקונגרס האמריקני שבה סטנלי הוייר, הדמוקרט השני בחשיבותו בבית הנבחרים, הודיע שגם הוא תומך בהסכם.

מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים, ננסי פלוסי, שתומכת בנשיא אובמה בניסיון לקבל את אישור הקונגרס, טענה שהניסיונות לבלום את ההסכם בקונגרס ייכשלו.

נכון להיום, עדיין חלק מדמוקרטים בבית מתלבטים. מתוך 188 חברים דמוקרטים, 120 אמרו שהם מגבים את העסקה, 50 עדיין לא החליטו. מאוחר יותר היום,דונלד טראמפ וטד קרוז המועמדים הרפובליקנים לנשיאות - ינאמו נגד תכנית הגרעין.