זעזוע בהונגריה: צלמת בעטה בפליט

צלמת מתחנת טלוויזיה בהונגריה תועדה כשהיא מכשילה פליט סורי שניסה להימלט עם בנו בידיו ממחנה השהייה שנמצא בסמוך לגבול עם סרביה. סרטון המתעד את התקרית האלימה הועלה לרשת ועורר סערה. בעקבות זאת החליטה הרשת שמעסיקה אותה להפסיק מיד את עבודתה

אירופה חושפת את פניה המכוערות לנוכח משבר הפליטים: צלמת הונגריה תועדה אתמול (שלישי) כשהיא מתקילה פליט סורי בשעה שניסה להימלט מהמחנה הארעי שהוקם סמוך לגבול סרביה-הונגריה. האיש שהחזיק את בנו הפעוט בידיו נפל אל הקרקע כתוצאה מהפגיעה, והחל לצעוק לעבר הצלמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית האלימה שתועדה על ידי מספר צלמים נוספים שהיו במקום, פורסמה תוך זמן בטוויטר וגרמה לסערה של ממש. ברשת הטלוויזיה שבה עובדת הצלמת מיהרו לסיים את עבודתה. "אחת העובדות של רשת N1TV התנהגה באופן שאינו מתקבל על הדעת במרכז השהייה. בעקבות זאת עבודתה הופסקה באופן מיידי", נכתב בהודעה רשמית שפורסמה זמן קצר לאחר מכן.

התקרית האלימה בגבול (רויטרס)

עשרות אלפי פליטים, שרבים מהם נמלטו ממלחמת האזרחים העקובה מדם המתחוללת בסוריה, זורמים בשבועות האחרונים להונגריה, שהפכה למדינת השער למערב אירופה. מרביתם מנסים לעשות את הדרך לגרמניה, שמדיניות הקליטה שלה נוחה יותר ומקבלת יותר. עם זאת גוברים הקולות בתוך הונגריה להקשות על תנועת הפליטים, מחשש שישתקעו במדינה.

הפליט ובנו, אתמול (רויטרס)

ארגוני זכויות האדם באירופה מעריכים כי 150 אלף מהגרים בלתי חוקיים חצו את הגבול מסרביה להונגריה מאז חודש ינואר האחרון. כ-85% מהם מוגדרים פליטים שנמלטים מסוריה, עירק ואפגניסטן. על פי הערכות באירופה, בשבועות הקרובים זרם הפליטים יימשך - לפני הגעת החורף שצפוי להצר את צעדיהם.