1,300 משפחות אמריקניות: "נאמץ פליטים מסוריה"

בעוד שבאירופה מתקשים להתמודד עם שטף הפליטים המציף את היבשת, בארצות הברית עדיין מתלבטים כיצד לנהוג בנושא. עד שתתקבל החלטה ממשלתית, משפחות אמריקניות רבות כבר חתמו על עצומה בה מצהירים כי ישמחו לאמץ פליטים מסוריה: "מסורת אמריקנית של קבלת פני מהגרים"

פליטים במינכן. בקרוב יתארחו בארה"ב? (רויטרס)

כ-1,300 משפחות אמריקניות כבר חתמו על עצומה ובה הציעו לאמץ משפחות של פליטים סורים לבתיהן. לדברי החותמים, על ארצות הברית לאפשר ליותר פליטים להגיע אליה כדי להימלט ממלחמת האזרחים המשתוללת במדינתם. בין החותמים על העצומה: משפחות, זוגות צעירים, סטודנטים וזוגות מבוגרים שילדיהם עזבו את הבית והותירו חדרים פנויים בבתי הוריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי אחד חותמים על העצומה, הכומר אוורט שאטוק ממדינת אינדיאנה, פתיחת הבתים לפליטים היא חלק ממסורת אמריקנית של קבלת פנים למהגרים. "בנוסף, עלינו לקחת חלק מהאחריות למצב - אנחנו שינינו את המשטרים במזרח התיכון, ומרבית הפליטים נהיו כאלה כתוצאה מכך", הוסיף.

פליטים בדרך מהונגריה לאוסטריה. (רויטרס)

חותמת נוספת, וונדי ווילסון-מילר מקליפורניה, הסבירה כי חתמה משום שהסוף למצוקתם של הפליטים לא נראית לעין, קריאותיהם לעזרה הולכות ונהיות דחופות יותר, וכי משפחתה יכולה להרשות לעצמה לסייע. "אם ארצות הברית תפתח את שעריה ותודיע כי היא זקוקה למשפחות שיסייעו, אני יודעת שמשפחתי תהיה אחת מאלה שיתנדבו לעשות זאת", הבטיחה.

לפי נתוני האו"ם, כ-4 מיליון בני אדם נמלטו מסוריה מאז פרוץ מלחמת האזרחים ב-2011. ארצות הברית התירה לכ-1,500 מהם להיכנס לשטחה, והבית הלבן הודיע כי ממשל אובמה שוקל מגוון אפשרויות להתמודדות עם הסוגייה, בהן גם יישוב מחדש של הפליטים.