קרי: "רוסיה מסכנת חיי אדם בסוריה"

לאחר שבסוף השבוע האחרון דווח בכלי תקשורת בארה"ב על חיילים רוסים שנלחמים לצידם של צבא אסד בסוריה, הביע שר החוץ של ארה"ב ג'ון קרי את דאגתו בפני מקבילו הרוסי. "במידה והדיווחים נכונים, יש סכנה להסלמה נוספת", אמר קרי והוסיף כי מוסקבה מסתכנת בעימות עם הקואליציה נגד ארגון דאע"ש בראשות ארה"ב

(רויטרס)

מודאגים מהמצב: מזכיר המדינה האמריקנית ג'ון קרי שוחח אמש (שבת) בטלפון עם מקבילו הרוסי סרגיי לברוב והביע את דאגתו בעקבות הדיווחים השונים על כך שכוחות רוסים נלחמים לצידו של נשיא סוריה בשאר אל אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שר החוץ הבהיר כי במידה והדיווחים הינם נכונים, יש סכנה להסלמה נוספת בסכסוך, להוביל לאובדן גדול יותר של חיי חפים מפשע, להגדיל את מספר הפליטים אשר נמלטים מאזורי הלחימה ואף להסתכן בעימות עם הקואליציה נגד ארגון דאע"ש", כך נמסר בהודעה של מחלקת המדינה האמריקנית.

כמו כן נמסר כי שני שרי החוץ הסכימו להמשיך את הדיונים בנושא מלחמת האזרחים בסוריה גם בסוף החודש הקרוב במהלך העצרת הכללית של האו"ם בניו-יורק.

האם לוקחים חלק בלחימה? מטוסי קרב רוסים

השיחה בין השניים התקיימה לאחר שביום שישי פורסמו דיווחים שונים בתקשורת על כך שכוחות צבא מרוסיה נלחמים לצד חייליו של אסד בשטח סוריה. הדיווחים התבססו על ציטוטים של גורמים בממשל האמריקני.

עיתון הניו-יורק טיימס דיווח כי מוסקבה שגרה צוות של יועצים צבאיים לסוריה ורבים מהם שוהים בעיר לטקיה, שם על פי הדיווחים יושבת משפחתו של אסד. על פי הגורמים המצוטטים בדיווח, ארה"ב אינה רואה כרגע סימנים לכך שרוסיה מתכוונת לפרוס כוחות קרקע משמעותיים, אך צילומי לוויין מנמל התעופה בלטקיה מוכחים כי במקום נמצאים מספר כלי טיס רוסיים. ככל הנראה במטרה להוביל אספקה צבאית לאנשיו של אסד.