מחאת המכנסונים - הגרסה הבריטית

150 תלמידות בבית ספר בדרום-מזרח הממלכה המאוחדת נשלחו לבתיהן ביום הראשון ללימודים לאחר שלבשו חצאיות שאינן מגיעות לקו הברך. מנהלת בית הספר מתעקשת כי קוד הלבוש הולם, אך המהלך כבר מעורר סערה ברשתות החברתיות בבריטניה

אילוסטרציה (רויטרס)

לפני כשלושה חודשים הסעירה "מחאת המכנסונים" את הרשתות החברתיות בישראל כשתלמידות בכל הארץ טענו לאפליה על רקע מגדרי בכל הנוגע לקוד הלבוש בבתי הספר. כעת נראה שסערה דומה בדרכה לכבוש את בריטניה לאחר ש-150 תלמידות נשלחו לבתיהן בטענה כי החצאיות שהן לובשות קצרות מדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע המדובר התרחש ביום הראשון ללימודים בבית ספר במחוז הרטפורדשייר בדרום-מזרח המדינה. מורים שהמתינו לתלמידות בכניסה עצרו את כל מי שהחצאית שלה לא הגיעה עד לקו הברך והורו להן לחזור הביתה.

זמן קצר לאחר פרסום התקרית באמצעי התקשורת, חשבונות הטוויטר של הבריטים החלו לעבוד שעות נוספות. "מדוע נשים עדיין אינן יכולות ללבוש מה שהן רוצות מתי שהן רוצות?", תהתה אחת הגולשות. מנגד היו גם גולשים שצידדו במהלך של מנהלת בית הספר.

"הבת שלי לבשה את אותה החצאית שלבשה בשנה שעברה", אמרה אמה של תלמידה בת 13 שנאלצה לחזור הביתה. "שלחתי אותה לבית הספר במחשבה שהיא לבושה באופן הולם ומגוחך בעיניי שמונעים מהבנות חינוך בגלל מה שהן לובשות".

המנהלת, סו קולינגס, לא ממש התרגשה מהביקורת ואמרה כי במהלך הקיץ הזהיר בית הספר את התלמידות וההורים כי החל משנת הלימודים הקרובה יושם דגש רב יותר על כללי התלבושת האחידה. היא אף עקצה את התלמידות ואמרה: "אם יש תלמידה שלא מרוצה מההחלטה, היא מוזמת ללבוש מכנסיים מחויטים".