אוסטרליה: התגלה הכבש השעיר בעולם

הכבש כריס חי בשולי עיר הבירה קנברה בחמש השנים האחרונות, ללא רועה, בלי בעלים. שלשום הוא נמצא כשהוא כמעט קורס תחת משקל הצמר שגופו גידל בשנים החופשיות. הוא הובהל לידיו של אלוף הגז האוסטרלי שנלחץ לעזרה ובדרך גם שבר שיא יוצא דופן

כבש שככל הנראה הופרד מהעדר שלו לפני שנים, אותר שלשום מצפון לקנברה שבאוסטרליה כשהוא מדדה ומתקשה ללכת, זאת מאחר שבכל התקופה הזו - הצמר שלגופו לא נגזז. הדבר שעלול היה לסכן את חייו, גרם לרבים באוסטרליה להתגייס למענו, כולל אלוף אוסטרליה בגזיזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האלוף איאן אלקינס, הוזעק להציל את המצב ולסייע לכבש שזכה בתקשורת האוסטרלית לשם כריס וגם לתואר "השעיר ביותר בעולם". במשך שעות ארוכות ולאחר שקיבל חומרי הרדמה, הוענק לכריס הטיפול המסור - שבסופו הוסרו ממנו יותר מ-40 קילוגרם של צמר.

"זה היה מאתגר, אבל הכבש היה רגוע מאוד, הווטרינר נתן לו משהו שירגיע אותו לפני שהתחלנו", אמר אלקינס שסחב 40.2 קילו של צמר, ובכך שבר את השיא הקודם שנרשם בשנת 2004 בניו זילנד, אז הוסרו מכבשה מקומית 29 קילוגרמים.

מדובר בהליך שכבשים עוברות בדרך כלל מדי שנה, בכל פעם מסירים מהן כחמישה קילוגרמים, דבר שמטיב איתם מבחינה בריאותית. על פי הערכות באוסטרליה, כריס לא זכה לגזיזה - לפחות בחמש השנים האחרונות. למרות ההזחה, הווטרינרית שבדקה אותו קבעה כי מצבו טוב וכעת, לאחר שהשיל ממשקלו, הוא צפוי להיות טוב אף יותר.