בקשת המקלט נדחתה, המשפחה יצאה לים

בקול סדוק סיפר האב שאיבד את שני ילדיו ואשתו, על הטרגדיה לבני משפחתו. "הוא רק רוצה לשוב לסוריה, לקבור אותם ולהיטמן לצידם", סיפרה אחותו המתגוררת בקנדה. היא חשפה כי המשפחה ביקשה מקלט, אך סורבה

המקרה שמזעזע את העולם (רויטרס)

משבר הפליטים שמציפים את אירופה גורם למתיחות עזה ביבשת, אך במוקד הסיקור העולמי ביממה האחרונה נמצאת תמונתו של איילן בן ה-3, שגופתו נפלטה לחוף הים בטורקיה בשעה שמשפחתו ניסתה להימלט מהזוועות בסוריה. בהתייחסות ראשונה לטרגדיה סיפרה קרובת משפחה כי האב ששרד מעוניין כעת לשוב לעיר קובאני כדי לקבור את בני משפחתו ולהיטמן לצידם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחת טלפון שערך עם קרובת משפחה, סיפר האב על הקושי להמשיך בחייו לאחר שהנורא מכל קרה. "אשתי ושני הילדים שלי מתים", הוא הצליח לומר בקול שבור. לדברי טימה כורדי, אחותו של האב המתגוררת בקנדה ב-20 השנים האחרונות, רק לאחרונה הגישה המשפחה בקשה למקלט בארצה, אך הם סורבו. בשל כך החליטו לצאת למסע המסוכן ללב ים, כדי לנסות ולמצוא חיים טובים יותר באירופה.

"ניסיתי לעזור להם כלכלית, גם השכנים התגייסו לסייע עם ההפקדות הבנק, אבל לא הצלחנו להוציא אותם מסוריה. זו גם הסיבה שהם עלו על הסירה", סיפרה אחותו של האב. לדבריה, בחודשים האחרונים שילמה עבורם את שכר הדירה בטורקיה, שהפכה למקום מושבם הזמני. "הם המשיכו הלאה כי היחס לסורים שם הוא נורא".

המשבר מקבל שם ופנים (רויטרס)

סיפורם של איילן בן ה-3, אחיו גאליפ בן ה-5 ואמו ריהאן שטבעו יחדיו למוות באחת מהסירות הרעועות והרבות שמנסות לעשות את דרכן לעבר אירופה, שינה במידה רבה את הדרך שבה מתייחסים באירופה למשבר.

ארגוני זכויות האדם מפצירים בכלי התקשורת להראות את התמונה הקשה, וזאת בניסיון להעניק לפליטים שם ופנים, כדי להאיץ את הטיפול במשבר.