תיעוד: החשוד הרים ידיים, השוטרים ירו

משטרת ארה"ב נמצאת בתקופה האחרונה תחת ביקורת חריפה בגלל האצבע הקלה על ההדק של אנשיה, והתקרית החמורה בה ירו שוטרים למוות בחשוד בטקסס בטח לא תעזור לשפר את המצב. תושב העיר סן אנטוניו שהיה עד לניסיון המעצר תיעד את האירוע הקשה. המשטרה טוענת שסרטון אחר, שלא פורסם, מוכיח שהאיש התנגד למעצר

שוב אירוע חמור בארה"ב בו מתועדים שוטרים יורים למוות באדם - ללא סיבה נראית לעין: הרשויות במדינת טקסס בוחנות שני קטעי וידאו שצילמו עוברי אורח בהם תיעדו שוטרים בעיר סן אנטוניו יורים והורגים חשוד שנראה מרים את ידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רשת טלוויזיה פרסמה סרטון בן 4 דקות שצולם ביום שישי האחרון ממרחק של כמאה מטר מההתרחשות ובו נראה גילברט פלורס, שהיה חשוד באלימות בתוך המשפחה, מניף ידיו באוויר כשמולו שני שוטרים באקדחים שלופים. שני השוטרים מתקרבים אל פלורס, שעמד מחוץ לביתו ללא חולצה, ואז לפתע פותחים באש ממנה נהרג החשוד.

במשטרת טקסס אומרים שבסרטון נוסף, שלא פורסם עדיין וצולם מזווית אחרת קרובה יותר, ניתן לראות כי הוא כן התנגד למעצר. "יש זווית טובה יותר שמעלה תמונה מלאה של האירועים", טוענים במשטרה. "סרטון נוסף צולם מקרוב יותר ומזווית טובה יותר".

האירוע הקשה התרחש על רקע הביקורת שנשמעת על שוטרים ברחבי ארה"ב, שמפעילים "כוח קטלני" גם ללא צורך - במיוחד כלפי בני מיעוטים, וזו הסיבה שמייקל תומאס שהיה עד לאירוע האחרון החליט לצלם.

משטרת טקסס: "בוחנים את הצילומים"

"השוטרים סגרו עליו", אמר תומאס. "הוא הרים את ידיו באוויר למשך כמה שניות, ואז השוטרים ירו בו". תומאס הוסיף כי "הוא התנהג כאילו שהוא עומד לברוח בחזרה לתוך ביתו, ואז התרוצץ סביב מכונית המשטרה". דוברת מטעם משטרת טקסס אמרה כי המשטרה בודקת את התיעוד שצילם תומאס, כחלק מהליך איסוף העדויות. הדוברת הדגישה כי לא ניתן לשמוע בסרטון את השיחה בין פלורס לשוטרים.

במשטרת טקסס טוענים כי האירוע החל כאשר התקבלה תלונה מבית משפחת פלורס. השוטרים שהגיעו למקום מצאו אישה ותינוק פצועים. על פי טענת השוטרים, הם יצאו לעצור את האב והבעל המכה, אך זה התנגד למעצר ואף הפעיל כוח.

השוטרים ניסו להשתמש באקדח הלם, אך כשזה לא פעל, נאלצו להשתמש בכוח קטלני, על מנת להגן על חייהם. כלי תקשורת בארה"ב דיווחו כי לשוטרים המעורבים בפרשה ותק של יותר מעשור. במהלך האירוע ירו השוטרים והרגו גם כלב, לאחר שהגיעו בטעות לבית סמוך הנמצא בשכנות לבית משפחת פלורס.