שוטר שירה למוות באדם שחור לא חמוש לא יואשם ברצח

ריצ'רד קומבס, שירה למוות בוולטר ביילי האפרו-אמריקני, הודה בעבירת "התנהגות בלתי הולמת" לאחר שמשפטו בוטל פעמיים. עונש המירבי על העבירה: 10 שנות מאסר בפועל. משפחתו של המנוח תקבל מהעירייה 400 אלף דולרים

כיצד הצליח ריצ'ארד קומבס, שוטר לשעבר בדרום קרוליינה, לחמוק מאישום ברצח? השוטר הואשם כי ירה לעבר גבר אפרו אמריקני בלתי חמוש, אולם הדיון המשפטי שבו היה צפוי להיות מורשע - בוטל פעמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטר לשעבר הודה לבסוף בעבירה הקשורה ב"התנהגות בלתי הולמת", הנחשבת לקלה בהרבה מהאישום ברצח בו כמעט והורשע. האירוע בגינו היה אמור קומבס להישפט התרחש במאי 2011, כאשר הוא ניסה לעצור את הגבר האפרו אמריקני וולטר ביילי, בגין הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו.

האירוע התרחש מספר שבועות בלבד לאחר שהשניים התווכחו בעקבות מקרה אחר. ביילי התקרב לעבר קומבס בידיים חשופות, אך קומבס ירה בו שלוש פעמים.

פרקליטיו של השוטר לשעבר טענו כי הוא חש מאוים, והוא ירה לעבר ביילי מכיוון שאקדחו היה הנשק הזמין היחיד שעמד לרשותו. קומבס בן ה-38 פיקד על תחנת המשטרה בעיירה יוטוויל שבדרום קרוליינה. בשלב זה קומבס צפוי לעונש של עד 10 שנות מאסר. במקביל, העירייה שנחשבת כמעסיקתו הגיעה להסדר כספי עם משפחתו של ביילי, ותעביר לה כ-400 אלף דולרים.