ארה"ב: הסטודנטים מעדיפים קנאביס על סיגריות

מחקר חדש שערכה אוניברסיטת מישיגן ובו מדגם מייצג של כלל הסטודנטים בארצות הברית מצא כי 21% מהם צורכים קנאביס לפחות פעם בחודש, זאת לצד ירידה בעישון סיגריות. המחקר הציג גם מגמת ירידה בכל הקשור לצריכה מוגזמת של משקאות אלכוהוליים

מעדיפים קנאביס על סיגריות (ארכיון) (רויטרס)

מגלגלים בין השיעורים: ממחקר חדש שהתפרסם בארצות הברית עולה כי מרבית הסטודנטים בקמפוסים האמריקנים זונחים את עישון הסיגריות לטובת עישון קנאביס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת המחקר שפרסמה סוכנות הידיעות AP, חוקרים מאוניברסיטת מישיגן בדקו את העדפותיהם של הסטודנטים בקמפוסים ברחבי ארצות הברית. החוקרים מצאו כי 21% מהסטודנטים שנשאלו הודו כי הם מעשנים את הקנאביס לפחות פעם בחודש, ו-34% טענו כי השתמשו בצמח - לפחות פעם אחת במהלך השנה האחרונה. 6% מהסטודנטים לתואר ראשון עשו שימוש בקנאביס בכל יום או לפחות 20 פעמים ב-30 הימים שקדמו למועד התשאול במסגרת עריכת המחקר.

5% אחוזים מהנשאלים הגדירו את עצמם כמעשני סיגריות כבדים. מדובר בנתון נמוך בהרבה בהשוואה למחקר קודם שנערך לפני כ-15 שנים, לפיו 19% מהסטודנטים העידו על עצמם כמעשני סיגריות באופן תדיר.

"מריחואנה נתפסת כבלתי מזיקה"

החוקרים מציגים מספר מסקנות תוך הסתמכות על התוצאות שהתקבלו במחקר. בין השאר טענו החוקרים כי בני נוער וצעירים רבים בארצות הברית הפנימו את האזהרות הבריאותיות הכרוכות בעישון סיגריות זאת לעומת עישון מריחואנה. לדעת החוקר הראשי לויד ג'ונסטון, צעירים רבים רואים בעישון מריחואנה פעולה בלתי מזיקה או הכרוכה בסיכון בריאותי נמוך בהרבה מסיגריות. "זה ברור שבמשך שבע או שמונה השנים האחרונות חלה עלייה בשימוש במריחואנה בקרב הסטודנטים במדינה", אמר ג'ונסטון.

כמדי שנה מאז שנת 1980 עורך המכון למחקר חברתי של אוניברסיטת מישיגן מדגם ארצי מייצג בנוגע להרגלי הצריכה של אלכוהול וסמים בקרב הסטודנטים. המדגם שכלל מעל לאלפיים משתתפים הינו הנרחב ביותר שנעשה אי פעם בקרב תלמידי מכללות בארה"ב והציג נתונים מדויקים בנוגע למגמת העלייה בשימוש בקנאביס על פני הסיגריות מחוץ לכיתות.  

המדגם גם מלמד על מגמת ירידה בצריכה מופרזת של אלכוהול. רק 5% מהנשאלים אמרו שהם היו מעורבים בשתייה מוגזמת שהוגדרה על ידי החוקרים כצריכה של לפחות 15 משקאות חריפים ברציפות לפחות פעם בשבוע.