מי יציל את הדובים מהשיטפון?

הטלוויזיה הרוסית שידרה תמונות עצובות למדי מגן חיות במזרח המדינה, בו נראים דובים שנכלאו בכלובים שהוצפו כתוצאה משיטפון עז. הדובים המסכנים נאבקים להישאר בחיים, אוחזים בסורגים - ומנסים להשאיר את ראשם מעל למים. אחד הדובים לא שרד - וכבר טבע, ובאזור מנסים לחשוב איך ניתן לחלץ את יתר הדובים

דובים בכלובים מוצפים, משוועים לעזרה: בשבועות האחרונים פוקדים את אזור פרימוריה שבמזרח רוסיה שיטפונות עזים שהביאו לכך שנהרות ומקווי מים גדולים עלו על גדותיהם. מלבד בני האדם שנאלצים להתמודד עם הנזקים שמותירים אחריהם המים הרבים, גם בעלי החיים סובלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בטלוויזיה הרוסית שודרו אמש תמונות עצובות למדי מגן חיות בעיר אוסוריסק, שם נלכדו 14 דובים בכלובים שהוצפו לאחר שהנהר הסמוך עלה על גדותיו. הדובים האומללים שנותרו חסרי אונים, נעמדו על רגליהם האחוריות כדי לשרוד, כשאחד מהם כבר טבע - ומת.

הדובים נראים בשידורי הטלוויזיה כשהם נאחזים בסורגים בכפות רגליהם כדי לשמור על ראשיהם מעל המים המעופשים בתוך הכלובים הקטנים. הדובים סובלים מקור ומתשישות, ומתנדבים כבר פועלים לאסוף מזון ותרופות עבורם וחושבים על דרכים לחלץ אותם מהכלובים המוצפים.

"צריך ואפשר לפנות את החיות מכאן", מפצירה וורה בלישך, מומחית לדובים. "לכלובים שלהם יש גלגלים והתחננתי בפני בעלי גן החיות שייתן לנו אישור לפנות אותם, אבל אין עם מי לדבר".

בעל גן החיות, ששמו לא פורסם, צוטט בסוכנויות הידיעות באומרו שהדרך היחידה לשחרר את החיות היא באמצעות מסוק - אמצעי חילוץ מורכב ויקר. גורמי ממשל טענו מנגד כי אין צורך עוד לחלץ את הדובים מהכלובים, כיוון שהשיטפונות נרגעו - ומפלס המים הולך ויורד.