אחרי העוצר: נאסרה נסיעת מהגרים ברכבות בהונגריה

לאחר ששיא יומי של 3,650 מהגרים נכנסו ביממה אחת לאוסטריה, הוחלט לפתוח בצעדי מנע קיצוניים: תחילה עצרו הרשויות בהונגריה את תנועת הרכבות, בהמשך אסרו על פליטים ומהגרים מלנסוע. אלפים נותרו חסרי אונים

משבר המהגרים באירופה מביא לצעדים חסרי תקדים: שטף המהגרים מסוריה וממדינות נוספות לעבר אירופה בתקופה האחרונה הוביל היום (שלישי) את הרשויות באזור לנקוט בהליכים חריגים למדי כדי למנוע מהם להתפשט ברחבי היבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ממשלת הונגריה הורתה לסגור את תחנת הרכבת המזרחית הראשית בבירה בודפשט בה ממתינים מאות מהגרים שמבקשים להיכנס לתחומי העיר. במשך שעות, אף רכבת לא הגיעה לתחנה או יצאה ממנה - והמשטרה המקומית חסמה את הכניסה לתחנה.

הפליטים נותרו חסרי אונים (רויטרס)

לקראת הצהריים הסירו הרשויות את עוצר הרכבות, אולם משטרת בודפשט מונעת ממאות המהגרים שמפגינים מחוץ לתחנת הרכבת במזרח העיר להיכנס לתחומה, ולעלות על רכבת לגרמניה.

אתמול הגיעו לשטחי אוסטריה וגרמניה רכבות מלאות במהגרים שיצאו מהונגריה, וביבשת מתקשים להתמודד עם גלי ההגירה הגדולים. אמש גם נרשם מספר שיא של מהגרים שנכנסו לבירה האוסטרית, וינה - 3,650 ביום אחד.

שרת הפנים האוסטרית קראה לרשויות בגרמניה להבהיר מה מדיניותה בנוגע למהגרים - זאת על מנת לא ליצור תקוות שווא בקרב המהגרים הרבים שממתינים בהונגריה, לפיה יוכלו להיכנס לשטח גרמניה.השרה האוסטרית דורשת הבהרות לאחר שגרמניה הצהירה בחודש שעבר שתאפשר לפליטים סורים מעמד מיוחד בשטחה. הצהרה זו סותרת למעשה את החוק הבינלאומי שקובע כי מהגרים יכולים לבקש מקלט רק מהמדינה הראשונה אליה הגיעו (הונגריה, במקרה זה) ולא ממדינה אחרת כמו גרמניה, למשל. לאוזני המהגרים אף הגיעו שמועות לפיהן גרמניה שולחת רכבות מיוחדות לבודפשט, על מנת לאסוף את המהגרים לשטחה.

הונגריה, לפנות בוקר (רויטרס)