הנהלת אתר ההנצחה אושוויץ: המקלחות לא יוסרו

אחרי שאמש נחרדו מבקרים ישראלים לגלות שבכניסה למחנה אושוויץ-בירקנאו הוצבו מקלחות, בהנהלת אתר ההנצחה מסבירים: "הצבנו את המקלחות כדי להקל על עומס החום הכבד השורר בפולין". לטענת ההנהלה, המקלחות נועדו לצינון בימים חמים - ומוסרות בימים קרים

המקלחות - "בגלל החום הכבד" (מאיר בולקה)

מקלחות בכניסה למחנה ההשמדה - בגלל החום הכבד: כך מנמקת היום (שני) הנהלת אתר ההנצחה אושוויץ-בירקנאו את ההחלטה השנויה במחלוקת להציב מקלחות במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהנהלת האתר השיבו לפניית חדשות 2 Online בנושא, זאת לאחר שמבקר ישראלי במקום נחרד לגלות את המקלחות בכניסה לאתר - מה שמזכיר באופן מצמרר את המקלחות בהן הושמדו יהודים בתקופת השואה.

"בגלל גל החום הכבד ששורר בימים האחרונים בפולין, הצבנו מקלחות בסמוך לכניסה לאתר כדי לצנן את האוויר. המקלחות ממוקמות באזור ללא צל, וזו הדרך היחידה של מבקרים להתקרר, במקום בו אוספים את הכרטיסים לכניסה למוזיאון", הסבירו באתר.

"כבר חווינו מספר מקרים של התעלפויות, אנחנו לא רגילים לטמפטורות גבוהות כל כך בפולין בקיץ. לכן היינו חייבים לספק מענה למבקרים הרבים ולהציב מקלחות לצינון. הן יוסרו כשמזג האוויר יתקרר", הוסיפו.

"נתקלתי במקלחות - ומיהרתי להתלונן"

אמש הגיע מבקר ישראלי, מאיר בולקה, לסיור במחנה - ונחרד לגלות את המקלחות בכניסה. "בני הנוער שהיה שם לא כל כך שמו לב לזה והתייחסו לזה בשעשוע, אבל לי זה עשה דה ז'ה וו של טיהור והשמדה במקלחות", סיפר בולקה. "אנשים עברו שם ועשו מקלחת".

המקלחות בכניסה למחנה, אמש (מאיר בולקה)


מיד כשהבחין בולקה במקלחות - הוא מיהר למשרד הראשי והלין בפני אחת העובדות על התופעה. "היא אמרה שזה הפתרון שהם מצאו כדי להצטנן מפני החום", סיפר. בזמן ביקורו של בולקה שרר במקום חום כבד של 37 מעלות. "כמובן שהיא התנצלה על זה שכך אני מרגיש אבל מעבר לזה לא עשו כלום".