מול חופי מצרים: "מאגר הגז הגדול במזרח התיכון"

לא רק בישראל: אחד ממאגרי הגז הגדולים ביותר באזור התגלה היום כקילומטר וחצי מול חופי השכנה מדרום. לפי ענקית האנרגיה האיטלקית ENI, שאיתרה את השדה, יש לו פוטנציאל הפקה של כ-30 טריליון רגל מעוקב של גז נקי

אסדת קידוח גז, אילוסטרציה (רויטרס)

חברת האנרגיה הגדולה ביותר באיטליה ENI הודיעה שגילתה היום (ראשון) את מה שהגדירה כ"מאגר גז עצום בגודלו" סמוך לחופי מצרים. בהצהרה שמסרה החברה נכתב כי החיפושים העלו "מה שעשוי להיות אחד ממאגרי הגז הטבעיים הגדולים בעולם, שבהחלט יעמוד בדרישה המצרית לגז בעשורים הבאים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המאגר נמצא בעומק 1,450 מטרים ומשתרע על שטח של כ-100 קילומטר רבוע, כששוויו מקביל למציאת 5.5 מיליארד חביות נפט. לפי ההערכות, לשדה הגז החדש פוטנציאל של הפקת כ-30 טריליון רגל מעוקב של גז נקי.

"זהו יום חשוב מאוד לחברת האנרגיה האיטלקית ולאנשיה" נכתב בהודעת החברה האיטלקית. יו"ר החברה, שאף נסע לקהיר לדווח לנשיא המצרי א-סיסי על הבשורה המשמחת, הוסיף: "האסטרטגיה במסע החיפושים שלנו מאפשרת לנו להתמיד בחיפושים באזורים בהם אנו יודעים שכדאי לחפש. במצרים יש עדיין פוטנציאל גדול".

ENI היא חברת אנרגיה בבעלות ממשלת איטליה, שפועלת במצרים זה למעלה מ-60 שנה באמצעות החברה בת המצרית שלה IEOC. החברה היא למעשה חברת האנרגיה הגדולה במצרים ומפיקה מדי יום 200 אלף חביות נפט.