שוב אסון באוסטריה: ילדי מהגרים במצב אנוש

בעיית הפליטים מכה שוב בפניה של אירופה: שלושה ילדים נמצאו במצב קריטי במשאית שהבריחה עשרות פליטים למדינה. "הם לא היו שורדים עוד זמן רב", סיפרו השוטרים. התקרית מגיעה ימים ספורים בלבד לאחר שגופותיהם של 71 מהגרים בלתי חוקיים נמצאו במשאית דומה

משאית המוות, ארכיון (רויטרס)

יומיים לאחר ש"משאית המוות" נמצאה באוסטריה וגרמה לזעזוע ברחבי העולם - מקרה טרגי נוסף מציף את בעיית הפליטים ששוטפים את המדינה: כלי התקשורת המקומיים מדווחים כי שלושה ילדים נמצאו במצב אנוש במשאית שהכילה 26 פליטים שניסו להסתנן למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, פליטים מסוריה, אפגניסטן ובנגלדש נדחסו בתא המטען של המשאית, בשעה שהיא נעצרה אמש בעיירה אוסטרית סמוך לגבול עם גרמניה. שלושת הילדים הוצאו ממנה ונלקחו מיד לבית חולים מקומי כשהם סובלים מהתייבשות חמורה כתוצאה מהשהייה הארוכה בכלי הרכב.

"זה היה מאוד קרוב לאסון", אמר דיוויד פורטנר, נציג המשטרה באוסטריה. "צוותי הרפואה סיפרו לנו שהם לא היו שורדים בתוך המשאית עוד זמן רב". נהג המשאית, אזרח רומני בן 29 נעצר ונלקח לחקירה.

רק השבוע: 71 מהגרים נחנקו למוות במשאית

התקרית הקשה הזו מגיעה ימים ספורים לאחר שגופותיהם של 71 מהגרים נמצאו במשאית נטושה סמוך לגבול בין אוסטריה להונגריה. מדובר היה אז במשאית קירור שלא הכילה פתחי אוורור ועל פי הערכת המשטרה, המהגרים שניסו להיכנס לתחומי המדינה נחנקו למוות.

בינתיים, חוקרי המשטרה הצליחו לעצור ארבעה חשודים - שלושה בולגרים ואדם ממוצא אפגני בחשד שהם חברים בכנופיה שסחרה בבני אדם והייתה אחראית גם למשאית שעשתה את דרכה לתוך אוסטריה. על פי החשד הם קיבלו סכומי עתק עבור הכנסתם באופן לא חוקי לתחומי המדינה.

מזכ"ל האו"ם באן קי-מון התייחס אמש לשורת מקרי המוות בעת האחרונה, בים וביבשה, של מאות פליטים שמנסים לעשות את דרכם אל אירופה. "משבר המהגרים הוא טרגדיה אנושית שדורשת תגובה פוליטית קולקטיבית נחושה", אמר.

מזכ"ל האו"פ פנה לכל המדינות המעורבות במשבר הפליטים הגדול ביותר שחוותה אירופה מאז מלחמת העולם השנייה, וקרא להרחיב את הסיוע ההומניטרי הניתן למבקשי המקלט. לדבריו, יש לפעול בחמלה תוך התחשבות בחוקים הבינלאומיים.