שבועיים אחרי: נעצר חשוד בביצוע הפיגוע בבנגקוק

המשטרה התאלינדית הודיעה כי עצרה אזרח זר, שחשוד בביצוע הפיגוע הקשה שהתרחש לפני כשבועיים בבנגקוק, בו נהרגו 20 בני אדם. "בביתו נמצאו חומרים שיכולים להרכיב פצצה", הם אמרו. בביתו נמצא דרכון טורקי

שבועיים לאחר הפיגוע הקטלני בבנגקוק, המשטרה התאילנדית הודיעה כי עצרה חשוד במעשה, אזרח זר. הטלוויזיה התאילנדית שידרה תמונה של דרכון טורקי שנמצא בביתו, מה שמצביע על זהות מוצאו. בפיגוע נהרגו 20 בני אדם ויותר מ-100 נפצעו. הוא התרחש באזור מתויר מאוד בעיר, סמוך למקדש ההינדי ארוואן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, חוקרי המשטרה פשטו על הדירה שלו בצפון הבירה ומצאו אצלו חומרים שיכולים להרכיב פצצה. "הוא נראה כמו האדם שאנו מחפשים", אמר דובר המשטרה. הוא אותר לאחר שהמשטרה פרסמה את קלסתרון שלו.

המצוד אחריו החל לאחר שבמצלמות האבטחה במקום נצפה אדם מניח תרמיל זמן לא רב לפני הפיצוץ ב-17 באוגוסט. בפיגוע לא נפגעו ישראלים, אך תיירים רבים אחרים נפצעו ואף נהרגו.

לאחר הפיגוע, ניכר כי היה בלבול רב בקרב הרשויות במדינה בכל הקשור לזהותו, שפרסמו הודעות סותרות באשר למראה שלו. מפקד המשטרה אף הודה מספר ימים לאחר הפיגוע כי הם חווים "קשיים טכנולוגיים" במציאתו, וביקש עזרה ממדינות אחרות.

הממשלה התאילנדית גם הציעה פרס של עשרות אלפי דולרים עבור מידע שיוביל למעצרו. שני בני אדם אף נעצרו על ידי הרשויות, לאחר שהופץ עליהם מידע שמקשר אותם לפיגוע. "ייתכן שמדובר באדם מעורב במוצאו", טען נציג של המשטרה לפני מעצר החשוד. "נבדקת אפשרות שמוצאו מזרח תיכוני".

20 הרוגים (רויטרס)

העיתון "בנגקוק-פוסט" דיווח כי מומחי החבלה המעורים בחקירה קבעו כי מדובר במטען חבלה מאולתר שסגנונו מוכר מפעולות טרור שהתרחשו מחוץ לגבולות תאילנד. הוא הופעל באמצעות טיימר והוא נועד לפגוע באוכלוסייה שהייתה ממוקמת במרחק של 30 עד 50 מטרים ממקום הטמנתו. "המטרה הייתה לפגוע בכמה שיותר בני אדם", הסבירו המומחים, המסתמכים על כך שבמקום נמצאו גם כדוריות, בדומה למטען אירני שאותר במדינה בשנת 2012.