צפו: קופצים ל"אמבטיה המלכותית"

"האמבטיה המלכותית" – לשם קפצו היום רבבות מאמינים ועולים לרגל הינדים כחלק ממסורת עתיקת שנים. משנה לשנה רק יותר משתתפים מגיעים לפסטיבל הרוחני "קומב מלה". כך זה נראה

רבבות מאמינים ועולים לרגל קפצו לטבילה במאגר המים על גדות הנהר הקדוש גודבארי שבהודו - במה שסימל את "האמבטיה המלכותית" הראשונה בפסטיבל "קומב מלה" בעיר נאשיק מדינת המחוז מהרשטרה, במערב הודו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"האמבטיה המלכותית" מתוזמנת לשיאו של הפסטיבל, בזמן שבו הכוכבים מאורגנים באופן שמוביל לפי האמונה אנרגיה רוחנית לכדור הארץ. התאריכים הבאים ל"אמבטיה" שכזו הם ב-13 וב-18 בחודש הבא.

מסורת עתיקה (רויטרס)

פסטיבל ה"קומב מלה" (רויטרס)

הפסטיבל הוא חלק ממסורת הינדית, ולפיה "לורד וישנו" נאבק ממושכות, גבר על השדים והשיג את כד הזהב ובו שיקוי האלמוות. במשך 12 ימי מאבק, ארבע טיפות נטפו ארצה, בערים אלהבאד, הארדיוואר, אוג'אן ונאשיק. מדי שלוש שנים נערך "קומב מלה" באחד מהמקומות הללו. באלהבאד נחשב הפסטיבל לקדוש מהיתר.

מדובר במסורת של יותר מ-2,000 שנה. זהו פסטיבל שמהווה מקום מפגש לנזירי "סאדהו" הינדים, חלקם מתגוררים ביערות או במערות בהרי ההימלאיה, ומשתייכים לעשרות קהילות הקשורות ביניהן.

(רויטרס)

מספר משתתפי הפסטיבל עולה משנה לשנה. אחת הסיבות היא הגידול באוכלוסייה בהודו, אבל נראה שהדבר מעיד על השגשוג בחיים הרוחניים לצד התבססות חומרית של המעמד הבינוני הגדל.