לאחר חשיפת פרטיהם של מיליונים: מנכ"ל אתר הבגידות התפטר

מנכ"ל אתר הבגידות "אשלי מדיסון", נואל בידרמן, הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו בעקבות הדלפת פרטיהם של למעלה מ-32 מיליון גולשים ברחבי העולם שנגרמה עקב מתקפת האקרים. מטרת הפצחנים הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר

החשאיות התפוגגה, המנכ"ל התפטר (יח"צ)

הפריצה הסתיימה בפרישה: לאחר שנחשפו ממדי הפריצה הגדולה לאתר הבגידות "אשלי מדיסון" על ידי האקרים, הודיע היום (שישי) מנכ"ל האתר, נואל בידרמן, כי הוא פורש מתפקידו. בהודעה שפרסם אמר בידרמן כי הוא מתפטר וכי הוא לא משמש עוד כמנכ"ל החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לאחרונה דווח כי שני משתמשים באתר שפרטיהם נחשפו שמו קץ לחייהם. אחד מבכירי "אשלי מדיסון" אמר כי החברה "מציעה פרס בסך 500 אלף דולר לכל מי שיספק מידע שיוביל לזיהוי ומעצרם של האחראים להדלפת פרטי הלקוחות".

ככל הנראה שפרישתו של המנכ"ל מגיעה גם לאחר פרסום מכתב שכתבו ההאקרים לבידרמן בו כתבו: "אתה יכול להודות שהכול אמיתי". בפריצה הגדולה נחשפו פרטיהם המלאים של מיליוני משתמשים באתר, שנועד לסייע לגברים ונשים נשואים למצוא פרטנרים לבגידה. בכך מימשו הפצחנים את איומם לפרסם את הפרטים שנגנבו לפני כחודש מהאתר הפופולארי.

פרטיהם של למעלה מ-32 מיליון 'בוגדים' פורסמו ברשת

9.7 ג'יגה בייט של חומר מפליל שנגנב משרתי החברה הועלו לדארק-נט, הרשת פנימית המכונה גם "העולם התחתון של האינטרנט" שמשמשת כר פורה לפשעי סייבר בינלאומיים. על מנת להגיע לרשת האפלה והמוצפנת הזו יש צורך בתוכנה ייעודית ורק מעטים מגיעים אליה.

בין היתר פורסמו פרטיהם של לא פחות מ-32 מיליון גולשים מרחבי העולם. בדארק-נט ניתן היה לאתר את שמות המשתמשים, כתובתם, חשבון המייל שלהם וגם את הרגלי הגלישה - כמה זמן הם נהגו לבלות באתר הבגידות.

שניים מהבוגדים שנחשפו שמו קץ לחייהם (רויטרס)


קבוצת ההאקרים שעונה לשם "אימפקט טים", איימה בחודש יולי כי היא תפרסם את המידע על משתמשי "אשלי מדיסון" ומספר אתרים נוספים באותו התחום, אם הם לא יוסרו מיד מהאוויר על ידי החברה הקנדית המפעילה אותם. לטענת הפצחנים, כוונתם הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר, כמו גם לחשוף הונאות שנרשמו מצד אותם אתרים.