בת 87 עם קרן על הראש

קשישה סינית הגיעה למרפאה בסצ'ואן עם בעיה ייחודית - קרן שגדלה במרכז ראשה. "כרגע זה פשוט כואב מאוד", סיפרה. "לפעמים זה כל כך כואב עד שאני מתעוררת משנתי"

האישה והקרן (mail online)

לרופאים יש בדרך כלל נטייה להיראות שווי נפש כשהם נתקלים בתופעות רפואיות שונות, אך ספק אם הרופא שקיבל את פניה של ליאנג שיו ג'ן במחוז סצ'ואן שבסין הצליח להישאר אדיש כשהראתה לו מה צמח בחודשים האחרונים בדיוק באמצע המצח שלה - גידול בצורת קרן באורך 12 סנטימטרים וברוחב 5 סנטימטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הקשישה בת ה-87 סיפרה לרופאים שלפני שמונה שנים הבחינה בשומה במקום שבו כיום נמצאת הקרן. לדבריה, בשלב מסוים החלה לטפל בשומה באמצעות תרופה צמחית אך כעבור מספר שנים התחלפה השומה בגידול יוצא הדופן - ובשנתיים האחרונות הלך והואץ קצב גידולו.

"הלכנו לבית החולים אבל הרופאים לא הצליחו לאבחן את הגידול", סיפר בנה של שיו ג'ן. לדבריו, המשפחה נמנעה מללכת לבית החולים שוב מכיוון שאמו "לא אוהבת לבקר שם כי היא פוחדת שלא תוכל לחזור הביתה".

(mail online)

"כרגע זה פשוט כואב מאוד", סיפרה הקשישה. "לפעמים זה כל כך כואב עד שאני מתעוררת משנתי". הרופאים מעריכים כי מדובר בגידול עורי שניתן יהיה להסירו בניתוח, אבל קצב צמיחתו מעורר את החשש שהוא ממאיר.

הגידול מורכב ככל הנראה מקבוצת חלבונים סיביים שנקראת קרטין. קבוצת החלבונים הזאת שיוצרת את הרקמות הקרניות של הגוף כמו ציפורניים, שיער ואת השכבה החיצונית ביותר של העור. אצל בעלי חיים מסוימים הקרטין הוא המרכיב את הקרן.