צפו: הכלי לפריצת כספומט - דינמיט

משטרת ברזיל נאבקת בתופעה חדשה: כנופיה שנוהגת לפרוץ למכשירי כספומט בעזרת חומר נפץ. 11 מכשירים נשדדו כך מתחילת השנה וחומרי מצלמת האבטחה לא מגלים דבר על זהות השודדים, אבל כן חושפים את הטכניקה

אבק שריפה במקום אקדח: מצלמת אבטחה במדינת פרנייה בברזיל תיעדה אמש (רביעי) גנב שהשתמש בדינמיט כדי לפוצץ ולשדוד מכשיר כספומט. בסרטון נראה הגנב, מכוסה פנים וראש, כשהוא דוחף מוט למכשיר ואחר כך מטמין את חומר הנפץ, מדליק את הפתיל ובורח. החדר מתמלט עשן סמיך והשודד חוזר לקחת את מה שנותר במכשיר, אם השטרות אכן שרדו את הפיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחודש יוני האחרון דווח שחמישה חברי כנופיה חשודים בכוונה להשתמש ב-45 קילוגרמים של חומר נפץ שעשויה, על פי המשטרה הברזילאית, לסייע בפריצה של 120 מכשירי כספומט שונים. "אנחנו עוקבים אחרי הכנופיה הזו כבר שישה חודשים", אמר מפקד המשטרה סילוואני אלמיידה. על פי הדיווחים, השנה הם שדדו 11 מכשירי כספומט.

בחודש מאי 2006, מדינת פרנייה הייתה אחת המדינות הראשונות שבה חברי כנופיות מאורגנים תקפו את כוחות המשטרה, מהומות שגלשו לסאו פאולו. חברי הכנופיות, רבים מהם קטינים שנולדו למציאות בה הם נאלצים לשרוד, מציבים את ברזיל כאחת מעשרים המדינות האלימות בעולם.