שילמו בחייהם על תיעוד הפיטורים

לפני שהתאבד פרסם ברייס וויליאמס שירה למוות בשידור חי בעיתונאים אליסון פרקר ואדם וורד בשל גזענות ברשת שבה עבדו. הוא בחר בשניים, ככל הנראה, לאחר שתיעדו את פיטוריו. צפו: כך נפרדו מהשניים ברשת

הרצח המזעזע בשידור חי - האבל והאובדן: רשת WDBJ7 האמריקנית נפרדה הלילה (בין רביעי לחמישי) מאליסון פרקר ואדם וורד, שניים מעובדיה שנרצחו אמש באירוע ירי בשידור חי שריתק את העולם כולו. "הם היו בתחילת הקריירה שלהם ולשניהם היו תכניות גדולות - מקצועית ואישית", ספדו להם ברשת. במקביל נחשף מניע נוסף לרצח: על פי מספר דיווחים, הצלם שנרצח תיעד את הרגע בו הרוצח - ברייס וויליאמס, שהזדהה גם בשם וסטר פלנגן - פוטר מהרשת לפני שנתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, הצלם אדם וורד תיעד את פיטוריו של וויליאמס וגם את הרגעים בהם לווה על ידי שוטרים אל מחוץ לבניין, לאחר שסירב לעזוב. אליסון פארקר הכתבת ככל הנראה גם הייתה נוכחת ברגע המשפיל עבורו. עוד דווח כי היורה ניסה לאסוף קבצים אישיים של קורבנותיו.

וורד בן ה-27 נורה למוות בשידור חי לעיני 40 אלף צופים לצד הכתבת אליסון פארקר שעבדה איתו באותו ערוץ. במניפסט של 23 עמודים ששלח היורה לתחנה לאחר הרצח, הוא אמר כי במהלך עבודתו התמודד עם אפליה גזעית ומינית כי הוא "הומו שחור". הוא אף טען שקראו לו "קוף", אבל כעת נראה שהרקע לרצח היה אישי הרבה יותר.

משפחתו של הרוצח פרסמה אחרי האירוע הודעת התנצלות למשפחות ההרוגים. "הם במחשבותינו ותפילותינו", כתבו. בירי נפצעה גם המרואיינת ויקי גרדנר, ומשפחת הרוצח הוסיפה שהיא מתפללת להחלמתה המהירה. "בלב כבד ועצב רב אנו מביעים את תנחומנו הכנים ביותר", הוסיפו. אביה של אליסון פרקר אמר בתגובה: " הצער שלי בלתי נסבל".

"הכימיה ביניהם הורגשה על המסך"

הכתב הבכיר של הרשת מווירג'יניה, ג'ו דשייל, ערך ושידר כתבת פרידה משני האנשים שפגש בכל יום בעבודה. "אליסון ואדם היו אנשים מיוחדים", סיפר לצופים. "זה יום עצוב מאוד עבור כולנו בו אנו חושבים על הכישרון המיוחד שלהם. אליסון הייתה אישה חכמה, מסורה מאוד לעבודתה, היה לה הכל. אדם היה צלם בעל יכולות שהיה מוכן לעשות תמיד את הצעד הנוסף כדי להשלים את המשימה. הוא היה איש מנומס מאוד, כזה שתמיד אומר 'כן גבירתי' ו'כן אדוני', גם כאשר הוא ראה בך חבר"

דשייל סיפר בשידור על תחביביהם של השניים: אליסון אהבה לטייל ואדם שיחק פוטבול ואהב לצפות בהוקי. "שניהם התמחו ברשת WDBJ7 בווירג'יניה לפני שהוחתמו כעובדים", סיפר. "אדם ואליסון עבדו יחד על דיווחים מיוחדים קצת יותר משנה וסיקרו הכל - מאירועים קהילתיים ועד אירועים חדשותיים - והם עשו זאת היטב".

בהספד הטלוויזיוני המרגש לשניים הוסיף דשייל כי "הכימיה בין השניים הורגשה על המסך - למשל באירוע מסיבת תחפושות, כשאליסון שלפה את אדם מאחורי המצלמה והוא התייצב בשמלה מגוחכת, אבל גאה בעצמו".

"כריס כבר חסך כסף לטבעת"

דשייל סיפר לצופים ששני ההרוגים מצאו ברשת WDBJ7 אהבה: אדם היה מאורס למפיקת הבוקר מליסה האט, ויום מותו היה היום האחרון שלה בתחנה לפני שהתכוונה לעבור לעבודה חדשה בשארלוט. אליסון ומגיש אחר בתחנה, כריס הארסט, עברו לגור ביחד. כריס אפילו התחיל לחסוך כסף לטבעת.

ביממה, מאז הרצח המזוויע שתועד גם על ידי היורה עצמו, צצו פרטים חדשים ומטרידים על עברו של וויליאמס. הוא החל את דרכו בתקשורת כמתלמד ברשת KPIX ב-1993 ומאוחר יותר הועסק בחברה. אחר כך הוא עבר לרשת KMID-TV, WTOC-TV - שם עבד עד שנת 2000.

הרוצח שהתאבד, ברייס וויליאמס (CBS)

לאחר מכן עבד בשירות לקוחות במחלקת החקירות של "בנק אמריקה", אך חזר לעיתונות ב-2002 לרשת WNCT-TV ונשאר שם שנתיים לפני שהתמנה לראש מחלקת תקשורת בהיקף רחב ב-2004. לרשת WDBJ הוא הצטרף במרץ 2012, שם הוא עבד עם אדם ואליסון. במהלך עבודתו נטען כי סבל מהתקפי זעם, שייתכן כי אף הביאו לפיטוריו.

על פי הדיווחים, הוא רצח את השניים בעקבות טענות שהעלה על "גזענות במקום העבודה", טענות שנדחו וכנראה גרמו לו לצאת למסע הירי כשהוא נסער מהירי בכנסייה בעיר צ'רלסטון לפני חודש. "כאן מתחילה מלחמת הגזעים", הוא כתב בפקס ששלח לרשת WDBJ7 אחרי שביצע את הרצח המזעזע. לאחר מכן נמצא ירוי ונקבע מותו.