תיעוד: הרוצח צילם עצמו יורה בעיתונאים

בסרטון שצילם החשוד בירי בווירג'יניה והעלה לטוויטר הוא נראה מתקרב לעבר צלם הטלוויזיה והכתבת במהלך ריאיון שהועבר בשידור חי ואז שולף את האקדח שבו ירה שניות לאחר מכן בשני העיתונאים. הרוצח נמלט מהמקום ולאחר מכן ירה בעצמו. מותו נקבע בבית החולים

רצח העיתונאים בווירג'יניה: וסטר לי פלנאגן, הגבר החשוד ברצח שני עמיתיו לשעבר לעבודה בתחנת הטלוויזיה, במהלך דיווח בשידור ישיר, תיעד את הרצח ואף העלה את הסרטון לחשבון הטוויטר שלו. זמן קצר לאחר הפרסום הורד הסרטון מהרשת וחשבון הטוויטר של פלנאגן נמחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד נראה פלנאגן, עובד לשעבר בערוץ החדשות המקומי WDBJ7 - תחנה בת של רשת CBS, כשהוא מתקרב אל המקום בו קיימו עמיתיו ריאיון עם מנהלת לשכת הסחר המקומת, ומכוון לעברם את האקדח.

בהמשך הוא נראה יורה כמה כדורים במראיינת וגם במרואיינת - קטע שבחרנו שלא להראות - וממשיך לרדוף אחרי המראיינת שמנסה לברוח בעודה צועקת. לאחר מכן נשמע החשוד יורה כ-15 פעמים נוספות.

מיד לאחר הירי נמלט פלנאגן והמשטרה המקומית פתחה במצוד נרחב אחריו. בתוך זמן קצר איתרו השוטרים את רכבו נטוש בצד הדרך ופתחו במרדף רגלי אחריו, שבסופו מצאו את פלנאגן פצוע אנוש לאחר שירה בעצמו. הוא פונה לקבלת טיפול בבית החולים, שם נקבע מותו.

כתבת החדשות אליסון פרקר (24) וצלם הטלוויזיה אדם וורד (27) נורו למוות על ידי פלנאגן במהלך שידור ישיר בתכנית הבוקר של תחנת החדשות המקומית.

מנהל תחנת הטלוויזיה ג'ף מארקס סיפר כי שני העיתונאים מתו במקום. "כאשר הירי החל שמענו צרחות ומיד לאחר מכן שקט", סיפר.

הצלם והכתבת שנורו למוות (CBS)

הצלם אדם וורד התארס לאחרונה עם מפיקה בתכנית הבוקר של הרשת. "ארוסתו ישבה בחדר השידור בזמן הירי וראתה אותו מת", סיפר מארקס. "היום היה היום האחרון שלה בעבודה, בהמשך היום תכננו לה מסיבה". גם הכתבת פרקר אמורה הייתה להתחתן בקרוב, לאחר שהתארסה עם כתב אחר בתחנה.