שני עיתונאים נרצחו בשידור חי

זעזוע בארה"ב: במהלך שידור של תחנת בת של רשת CBS במדינת וירג'יניה נפתחה אש לעבר המראיינת והצלם - שנהרגו במקום. השידור הוחזר במהרה לאולפן, שם נראית המגישה בהלם. המשטרה פתחה במצוד אחר חשוד בירי שנמלט. על פי חלק מהדיווחים החשוד ירה בעצמו

רצח מול המצלמה בווירג'יניה: כתבת החדשות אליסון פרקר (24) וצלם הטלוויזיה אדם וורד (27) נורו למוות במהלך שידור ישיר בתכנית הבוקר של תחנת החדשות המקומית WDBJ7, תחנה בת של רשת CBS. החשוד בירי הוא עובד לשעבר בתחנה ועל פי חלק מהדיווחים הוא שם קץ לחייו לאחר שנמלט מהמקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת דיווח בנושא עולם התיירות בווירג'יניה ראיינה פרקר את ויקי גרדנר, עובדת לשכת המסחר המקומית. לפתע נפתחה אש לעבר השתיים ובמהלך השידור המצמרר ניתן לשמוע את קולות הירי ומיד לאחר מכן צרחות של פרקר ושל גרדנר. לשבריר שנייה נראה היורה לבוש שחורים כשהוא מכוון את אקדחו לעבר המצלמה.

הבמאי מיהר להחזיר את השידור לאולפן, שם נראית המגישה ההמומה אומרת "אני לא בטוחה מה קרה עכשיו, נעדכן ברגע שיהיו לנו עוד פרטים". הצלם נורה ראשון ואילו הכתבת והמרואיינת נפגעו במהלך מנוסתן. וורד ופרקר מתו במקום וגרדנר נפצעה בגבה והובלה לבית החולים.

רגע הירי (CBS)

מצוד נרחב אחר היורה

על פי הדיווחים החשוד בירי הוא וסטר פלנאגן, עובד מתוסכל בתחנה שנמלט מהמקום. זמן קצר לאחר הירי העלה פלנאגן לחשבון הטוויטר שלו תיעוד של הירי שצילם בעצמו. המשטרה פתחה במצוד נרחב אחר היורה ואיתרה בתוך זמן קצר את רכבו נטוש בצד הדרך. כלי תקשורת בארצות הברית מדווחים שבמהלך מרדף רגלי הוא ירה בעצמו.

המגישה ההמומה (CBS)

מנהל תחנת הטלוויזיה ג'ף מארקס סיפר כי שני העיתונאים מתו במקום. "כאשר הירי החל שמענו צרחות ומיד לאחר מכן שקט", סיפר. "אנחנו עדיין לא יודעים מי ירה ולמה". לדבריו, 6 או 7 קליעים נורו לעבר אנשי הרשת.

הצלם אדם וורד התארס לאחרונה עם מפיקה בתכנית הבוקר של הרשת. "ארוסתו ישבה בחדר השידור בזמן הירי וראתה אותו מת", סיפר מארקס. "היום היה היום האחרון שלה בעבודה, בהמשך היום תכננו לה מסיבה". גם הכתבת פרקר אמורה הייתה להתחתן בקרוב, לאחר שהתארסה עם כתב אחר בתחנה.