בן 12 הציל לווייתן שנתקע על החוף

כשזניאב בן ה-12 מניו זילנד ראה לווייתן שנתקע על החוף, הוא לא חשב פעמיים והזעיק כוחות חילוץ. במשך 6 שעות הוא שפך עליו מים עד שהגיע הסיוע והיונק הענק הוחזר למים בשלום

לוויתן מינקי (לוויתן מזיפות) באורך שמונה מטרים נתקע על חוף סמוך לעיר אוקלנד שבניו זילנד, והצית מבצע הצלה של מתנדבים וארגונים למען בעלי החיים. בין המתנדבים היה גם זאינב בן ה-12 שראה את הלוויתן ראשון, הזעיק עזרה והתיז במשך שש שעות מי ים על היונק הימי הענק שחי בדרך כלל, בחודשים האלה, סמוך לחופי אנטארקטיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמא שלי ואני ראינו את הלווייתן ונשארנו לידו עד שהגיעה עזרה", סיפר זאינב. "שפכנו עליו מים כל הזמן". העזרה שהגיעה למקום כללה עשרות אנשים שהחלו בשעה 05:30, שעון ישראל, במאמצים לדחוף את הלוויתן בחזרה למים. החילוץ הסתיים בהצלחה ובשעה 12:00 כבר ניתן היה לראות את זרנוק הלוויתן משפריץ מים מלב הים.

"הוא נראה עייף מאוד בתחילה, הוא בקושי זז כשהגענו", סיפר דובר הרשות הלאומית הניו זילנדית למען הטבע באוקלנד. "אבל עכשיו, הוא נראה מצוין". זכר לווייתן מינקי בוגר מגיע בממוצע לאורך שמונה מטרים וחצי ושוקל בערך 7 טונות. חובבי היונקים העצומים האלה מספרים שראו גם מינקים שהגיעו כמעט לאורך של עשרה מטרים.