בכיר אירני: "סיכלנו פיגועים של דאע"ש בטהרן"

בכיר במשטר האירני סיפר בריאיון כי שירותי המודיעין הצליחו לבלום שורת פיגועים של ארגון הטרור הרצחני. השר האשים גם את ישראל וארה"ב בנסיון לערער את המשטר: "הם לא מבינים שאירן היא אי שקט במזרח התיכון"

פיגועים תוכננו גם בטהרן

איום דאע"ש על המשטר האירני נחשף? שר המודיעין של אירן חשף אמש (שלישי) כי גופי המודיעין של ארצו חשפו "מספר נסיונות של טרוריסטים" לבצע פיגועים בלב הבירה טהרן ובערים נוספות. הבכיר הפנה אצבע מאשימה כלפי דאע"ש והארגונים התומכים בו, שלדבריו מנסים להפיל את השלטון כדי להקים ח'ליפות במזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"למדינה האסלאמית היו תכניות לבצע מתקפת טרור בחמש מדינות לפחות באזור, ורק אירן הצליחה לזהות את המפגעים הפוטנציאליים ולעצור אותם לפני שהצליחו לגרום נזק", אמר השר סייד מחמוד עלאוי בריאיון לטלוויזיה מקומית.

לדבריו, תא טרור שמנה חמישה חברים לפחות פעל בדרום-מזרח המדינה ותכנן לבצע פיגוע ראווה בעיר הנמל צ'באחר - עד שנעצר על ידי הרשויות. השר הוסיף כי גם בטהרן ובמערב המדינה סוכלה תכנית לבצע שורת פיגועי התאבדות: "למזלנו הצלחנו לעצור את החברים ולפרק את ההתארגנות".

"עצרנו אותם בזמן" (רויטרס)

בטהרן האשימו את דאע"ש גם במעורבות בחטיפת אזרח אירני ובתכנון למוטט את המשטר בעיר משהד בצפון-מזרח המדינה. "בשנה שעברה סיכלנו עוד תכנית לפגוע בגופי המשטר", הזכיר השר - שהזהיר כי המערב וישראל "זוממות ליצור חוסר ביטחון באירן".

לדבריו, "שירותי המודיעין של ארצות הברית והמשטר הציוני - כמו המוסד - לא הבינו שאירן היא 'אי בטוח'. הדי הפיצוצים נשמעים בכל העולם אבל לא ברפובליקה האסלאמית".