דירוג עולמי: איפה הכי כדאי לגדל משפחה?

מכון InterNations שמדרג את המדינות הטובות ביותר לגידול משפחה, מציב את אוסטריה במקום הראשון. ישראל, למרות יוקר המחיה והמצב הבטחוני, מדורגת במקום הרביעי המכובד

כנראה שההורים בישראל דווקא מרוצים (פלאש 90)

סקר חדש של מכון InterNations שהתפרסם השבוע מדרג את המדינות הטובות ביותר להקים משפחה ולגידול ילדים. למרות שיחות הסלון שמתנהלות ברחבי הארץ על יוקר המחייה, על המצב הביטחוני ועל הצפיפות בכתות, הסקר קובע שאחרי אוסטריה שבמקום הראשון, פינלנד ושוודיה, ישראל היא המדינה הרביעית בטיבה למשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת המקומות הראשונים שייכים למידנות אי (רויטרס)

ניו זילנד מדורגת ממש מתחת לישראל במקום החמישי, אחריה צרפת וגרמניה שמושכת לאחרונה הרבה מאוד צעירים ישראלים, הגיעו למקום השביעי והשמיני בדירוג. אוסטרליה מדורגת במקום ה-9, ספרד במקום ה-12, קנדה הגיעה למקום ה-16 ובריטניה נדחקה למקום ה-22 בלבד.

בסקר העולמי נשאלו הורים מרחבי העולם על איכות חייהם, מחיר גידול הילדים ושאלות על מערכת החינוך. אוסטריה עומדת בראש הדירוג בגלל התמיכה שמעניקה המערכת הממשלתית לחברה, מערכת שמאוד תומכת במשפחות. על פי פרסום המכון, הורים אוסטרים העניקו ציונים מאוד גבוהים למערכת החינוך למערכת הרווחה במדינה.

באוסטריה שמוצבת בראש הטבלה, מציעים מקומות העבודה לשני ההורים חופשת לידה. בנוסף, מקבלת כל המשפחה תקצוב חודשי מיוחד של 100-200 אירו לחודש, המכסה את ההוצאות של גידול ילדים מהלידה ועד שהילדים בני 18. פינלנד שהגיעה למקום השני  היא המדינה עם החינוך הטוב ביותר בעולם על פי הסקר. 66% מההורים במדינה הסקנדינבית העניקו ציון "טוב מאוד" למערכת החינוך במדינה, לעומת ממוצע של 21% בשאר העולם. שוודיה במקום השלישי איבדה את המקום השני בגלל התדרדרות מערכת החינוך במדינה.