ילד הרס ציור של מיליון דולרים וחצי

נער מטייפה איבד שיווי משקל במוזיאון, נפל וגרם לחור בציור בן 350 שנה בשווי 1.5 מיליון דולרים. למרבה מזלו הציור מבוטח כמו עוד 54 ציורים אחרים בתערוכה, ביניהם ציור של ליאונרדו דה וינצ'י

המחיר של צעד לא זהיר: ילד טייוואני בן 12 מעד בסוף השבוע במוזיאון ובלם את נפילתו על ציור בן 350 - יצירת אמנות בשווי 1.5 מיליון דולרים. הסרטון ממצלמת האבטחה במוזיאון בבירה טייפה שפורסם היום (שלישי) מציג את הילד במכנסיים קצרים, חולצת טריקו כחולה ומשקה בידו - כשהוא מאבד שיווי משקל ונופל על הציור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האגרוף של הנער האומלל השאיר גומה ביצירה של האמן פאולו פורפורה האיטלקי, שנקראת "פרחים". תוך שניות הנער התייצב והביט סביב במבוכה. אוצרי התערוכה בטאיפה הגדירו את הנזק כ"חור בתחתית הקנבס וצבעי השמן".

אתר "פוקוס" הטאיוואני דיווח כי אוצרי התערוכה אמרו שלא יבקשו פיצויים ממשפחתו של הנער. האוצר סון צ'י הסואן סיפר שהציור, שמהווה חלק מאוסף פרטי, מאובטח בסכום ניכר - והילד כבר נענש במבוכה שיצר.

"פרחים" של פאולו פורפורה (טוויטר)

הנזק - הוא לתמיד

הסואן הביע שמחה שהילד לא נפל על ציור אחר בתערוכה שכוללת 55 יצירות, ביניהם ציור של ליאונרדו דה וינצ'י. "כל 55 היצירות המוצגות הן יצירות מקוריות, אלו ציורים נדירים ומאוד יקרים", נכתב בדף הפייסבוק של התערוכה לאחר התקרית, "ברגע שמשהו פוגע ביצירה, הנזק הוא לתמיד".

האמן הנפוליטני פורפורה הוא אמן בארוק מובהק, שהתרכז בציור של פרות או פרחים. את היצירה שנפגעה - יצירה בגובה שני מטרים - הוא צייר ב-1660.

כעת הנער מטאיפה מצטרף לרשימה לא מאוד מכובדת של מזיקים לאמנות, בהם אדם שנפל ב-2006 על שרוכיו הפתוחים במוזיאון פיטצוויליאם בקיימברידג' שבבריטניה והרס אגרטל סיני בן 300 שנה, או אישה אמריקנית שנפלה ב-2010 במוזיאון המטרופוליטן על ציור של פיקאסו.