שני משתמשים ב"אתר הבגידות" התאבדו

משטרת קנדה מסרה כי שני הלקוחות, שהיו רשומים ב"אשלי מדיסון", ביצעו את המעשה ככל הנראה לאחר שפרטיהם הודלפו לרשת על ידי האקרים. בכיר באתר: "פרס בסך חצי מיליון דולר למי שיספק מידע שיוביל למעצר ההאקרים"

אשלי מ דיסון. ארכיון (רויטרס)

פעולת ההאקרים גובה קורבנות בנפש? שני לקוחות של אתר ההיכרויות "אשלי מדיסון" שמו קץ לחייהם לאחר שפרטיהם פורסמו ברשת - כך דיווחה המשטרה בקנדה במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה בטורונטו. פרטיהם של כ-37 מיליון משתמשים הופצו ב"דארקנט" (הרשת האפלה) בחודש יולי. דרישת ההאקרים: סגירתו המיידית של האתר והסרתו מהרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מבכירי "אשלי מדיסון" כינס היום (שני) מסיבת עיתונאים ואמר כי החברה "מציעה פרס בסך 500 אלף דולר לכל מי שיספק מידע שיוביל לזיהוי ומעצרם של האחראים להדלפת פרטי הלקוחות".

בשבוע שעבר נחשפו עוד פרטי מידע על גולשים באתר. בין השאר פורסם גם מכתב מההאקרים למייסד האתר, נואל בידרמן, שבו כתבו ההאקרים: "אתה יכול להודות שהכול אמיתי". כמות המידע שנחשפה כפולה מהכמות שנחשפה יומיים קודם לכם, כשהפעם היא הגיעה להיקף של 20 ג'יגה בייט של מידע על מיליוני חברים באתר שסיסמתו "החיים קצרים, נהל רומן".

למרות שכבר בחודש יולי פורסמה פרצה באבטחה של האתר, הביקוש נותר יציב וגולשים חדשים מצטרפים בכל יום באופן קבוע. "הייתי חושב שדבר כזה יהווה את מות החברה", אמר מנהל של אתר שידוכים אמריקני. "זה רק מראה שאין דבר כזה פרסום שלילי".

קודם לכן נחשף כי אחד המשתמשים שכתובתם נחשפה הוא ג'וש דאגר, כוכב תכנית ריאליטי נוצרית שפעל למען חיזוק ערכי המשפחה בארה"ב. באתר שלו ושל בני משפחתו הודה דאגר שבגד באשתו והתנצל על כך שהוא "האדם הצבוע ביותר בעולם", לדבריו.