"הסנקציות יוסרו עד אמצע 2016"

שר החוץ הבריטי המבקר בטהרן לרגל פתיחתה המחודשת של השגרירות אמר כי הוא צופה שהעיצומים שהטילה מועצת הביטחון "יוסרו בהדרגה עד לאביב בשנה הבאה". האמונד, שנפגש עם נשיא אירן רוחאני, אמר כי הוא שידר רצון עז לדיאלוג ופתיחת דף חדש עם בריטניה והמערב

דף חדש ביחסי אירן-בריטניה, האמונד ורוחאנ (רויטרס)

יום לאחר פתיחתה המחודשת של השגרירות הבריטית בטהרן, אומר היום (שני) שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד כי הוא מצפה שניתן יהיה להסיר את הסנקציות שהוטלו על אירן כבר באביב הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האמונד, שהגיע לטהרן לרגל פתיחת השגרירות, נפגש היום עם נשיא אירן רוחאני וציין לטובה את גישתה החיובית של ההנהגה האירנית לחידוש היחסים. לדבריו, רוחאני הביע רצון עז לכינון דיאלוג ולפתיחת דף חדש ביחסים בין אירן לבריטניה ולמערב.

במהלך הביקור התייחס השר הבריטי לתנאים שהובילו להבשלת התהליך ואמר כי הוא מצפה שאירן וארה"ב יישמו את פרטי הסכם הגרעין שעליו חתמו בחודש שעבר עד לחודש אוקטובר, כמתוכנן. "אפשרי שאנחנו מדברים על הסרת הסנקציות כבר באביב הקרוב", אמר האמונד והדגיש כי יש צורך להתחיל בתהליך כדי להשיב את המשקיעים לרפובליקה האסלאמית.

באשר לתמיכתה של אירן במשטרו של בשאר אסד בסוריה אמר השר הבריטי כי בריטניה ואירן עדיין חלוקות באשר לעתיד השלטון בסוריה. "הדבר שעליו אנו לא מסכימים הוא תפקידו של אדם יחיד, בשאר אל אסד, אבל הדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו מדברים".