תיעוד: שוטר דורש שוחד מאזרח

סערה בפילדלפיה בעקבות תיעוד של שוטר המאלץ נהג מכונית לבחור בין שתי אפשרויות: רכישת שלושה כרטיסים לאירוע ההתרמה של המשטרה או החרמה מיידית של רכבו. הסרטון המקומם הועלה לרשתות החברתיות שם גרר ביקורות רבות וגם חקירה משטרתית, שבסיומה הועבר השוטר מתפקידו. "כל מה שהוא עשה היה שגוי", אמר מפקח המשטרה

שוטר ממדינת פילדלפיה הועבר בשבוע שעבר מתפקידו לאחר פרסום תיעוד שבו הוא נראה מאלץ נהג רכב לרכוש ממנו כרטיסים למופע גיוס תרומות של המשטרה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון שצילם אחד היושבים ברכב שאותו עצר השוטר, נראה איש החוק כשהוא מציג לנהג שתי אפשרויות: רכישת שלושה כרטיסים למופע התרמה עבור קרן השוטרים, או החרמה לאלתר של מכוניתו שרישיונה אינו בתוקף.

בהמשך הסרטון נשמע השוטר מתעניין במצבו המשפחתי של הנהג, בניסיון לשכנע אותו לבצע את הרכישה . "עשרה דולרים לכרטיס, כדי לתמוך במשטרה המקומית", חזר השוטר. "יש לך ילדים או אהובה?".

"התנהגות לא ראויה ולא חוקית"

"כן, אני מעדיף לקחת את הבחורה שלי מאשר את הבחור הזה", השיב לו היושב ברכב כשהוא מתייחס לחברו שישב לצדו. בתגובה אמר להם השוטר: "כן, אתם נראים כמו שני מתרוממים".

התיעוד המקומם שהפך ויראלי ברשתות החברתיות, עורר גל ביקורות חריפות על התנהלות השוטר – גם בצמרת הארגון. "כל מה שהוא עשה היה שגוי", אמר מפקח משטרת פילדלפיה, צ'ארלס רמזי. "התיעוד מציג התנהגות לא ראויה וקרוב לוודאי שגם לא חוקית. פתחו בחקירה נרחבת כדי לגלות פרטים נוספים על התנהלותו של השוטר, כולל זהות הנהג שפרסם את התיעוד כדי לגבש תביעה נגדו".

במקביל לאיסוף הראיות נגדו, הועבר השוטר מתפקידו ונשקו נלקח ממנו עד להחלטה סופית בעניינו.