בגיל 26: הכירו את החתול המבוגר בעולם

לפני 26 שנים נשמעו יללות שקטות וקורעות לב שבקעו מפח אשפה באורגון שבארה"ב. בפנים המתינו שני חתולים, שנגד כל הסיכויים האריכו ימים. החתול קורדרוי הצליח לשרוד עד היום, וזכה להיות המבוגר ביותר בעולם. כעת יש לו גם עמוד מעריצים בפייסבוק

בשנת 1989, בדיוק כשהנשיא ג'ורג' בוש (האב) נבחר, בשנה שבה האינטרנט הומצא ועשה את צעדיו הראשונים - נולד גם כוכב של ממש. הכוונה היא לא לטיילור סוויפט, אלא לחתול בשם קורדרוי, שיצא לאוויר העולם בראשית חודש אוגוסט של אותה שנה. אז למה אנחנו מספרים לכם עליו? כי בגיל 26, קורדרוי הוא החתול המבוגר ביותר בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא באמת מדהים", מספרת אשלי אוקורה, הבעלים של החתול הקשיש, שאספה אותו מפח האשפה באורגון שבארה"ב יחד עם חתול נוסף בשם באטמן, שזכה גם הוא לאריכות חיים, והלך לעולמו בגיל 19. "בעלי חיים הם חברים כל כך טובים, הם תמיד שם בשבילך. אם אתה עובר יום רע או משהו דומה, הם מרגישים את זה.

קורדרוי לא חי בבית מפנק ויוקרתי, היא חתולה כפרית ופראית שמבלה את רוב זמנה בפיקוח על החווה שבה בעליה מתגוררים. גם בגילה המופלג מצבה לא רע, למרות שהפכה לאיטית יותר בשנים האחרונות וראייתה נפגעה. לאחרונה בני משפחתה פתחו לה חשבון פייסבוק, שבאמצעותו חובבי חתולים מכל העולם יכולים להתעדכן במצבה של הכוכבת.

ההישג של קורדרוי בהחלט יוצא דופן: משפחה שמגדלת חתול בית תחת משטר תזונתי וביקורים תקופתיים אצל הרופא יכולה להיות מאוד גאה אם הוא מגיע לגיל 20, חתולי הרחוב ששורדים את סכנות הכבישים ואויבים אחרים, מגיעים לגיל 12 אחרי ניצול של כל נשמותיהם ויכולות הנחיתה המיוחדות שלהם. קורדרוי הצליחה לנצח את כל הסיכויים, וגם בגיל 26, ממשיכה להיות בת משפחה נאמנה ואהובה.