בריטניה פותחת את השגרירות באירן

אחרי ארבע שנים שבהן שגרירות בריטניה בטהרן הייתה סגורה לאחר שהמון משולהב הסתער עליה, שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד נחת בבירת אירן על מנת לפתוח אותה מחדש. פתיחת השגרירות של ממשלת הוד מעלתה היא נקודת השיא, בינתיים, בהתחממות היחסים בין המעצמות לאירן

לאחר ההסכם, בריטניה ואירן מתקרבות: שר החוץ הבריטי פיליפ האמונד נחת הבוקר (ראשון) בטהרן על מנת לפתוח מחדש את שגרירות בריטניה בעיר. השגרירות נסגרה לפני כארבע שנים לאחר שהמון משולהב הסתער עליה בעידוד אנשי המהפכה האירנים, שרף ובזז את אזור המגורים של הסגל הדיפלומטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אין גבול למה שבריטניה ואירן יוכלו להשיג יחדיו, למרות שהן לא תמיד רואות עין בעין", אמר האמונד רגע לפני שהונף הדגל הבריטי מעל מדשאת השגרירות בטהרן. האמונד ציין כי שגרירות בריטניה בטהרן ושגרירות אירן בלונדון ייפתחו באופן סימולטני מאוחר יותר היום. בתחילה יכהנו בשגרירות מספר קטן של דיפלומטים, ועם הזמן יוחלפו הדיפלומטים בנציגים בכירים יותר.

פתיחת השגרירות של ממשלת הוד מעלתה היא נקודת השיא, בינתיים, בהתחממות היחסים בין המעצמות לאירן. מלבד שיפור הקשרים הכלכליים בין המדינות, בבריטניה מתכוונים לשפר עכשיו את האבטחה של השגרירות, למקרה של הסתערות נוספת בעתיד.

שגרירות בריטניה בטהרן, ארכיון (רויטרס)


עסקת הגרעין בין אירן לשש המעצמות שנחתמה בחודש שעבר הובילה לפרץ של ביקורים מאירופה ברפובליקה האסלאמית גם על ידי שרים בכירים מגרמניה ומצרפת. האמונד הוא שר החוץ הבריטי השני לבקר באירן מאז המהפכה האסלאמית ב-1979, כשהביקור האחרון היה על ידי ג'ק סטרו בשנת 2003.