מאות מהגרים פרצו את הגבול למקדוניה

אחרי שמקדוניה הכריזה על מצב חירום וסגרה לחלוטין את הגבול עם יוון ביום חמישי, היום חזרו הרשויות לאשר מעבר מבוקר של מהגרים, מה שגרם לאלפים להסתער על הגבול בניסיון לחצות. כוחות הביטחון השתמשו ברימוני הלם וגז מדמיע בניסיון לעצרם. "באירופה חיות ישנות במיטות ואנחנו בגשם", אמרה בזעם צעירה בת 23 מסוריה

אלפי מהגרים, רבים מהם כאלה שברחו מסוריה, הסתערו היום (שבת) על הגבול בין מקדוניה ליוון בניסיון לחצות והתעמתו עם כוחות הביטחון שהשתמשו ברימוני הלם וגז מדמיע בניסיון לעצור את ההסתננות ההמונית. מאות הצליחו לפרוץ את הגבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רבים מהמהגרים בילו בימים האחרונים באזור הגבול בין המדינות כמעט ללא מזון ומים, אחרי שביום חמישי הכריזה מקדוניה על מצב חירום וסגרה לחלוטין את הגבול.

מאות נותרו תקועים והרשויות אמרו כי הם ימשיכו לאכוף משטר של קפדני של אישורי מעבר למרות הזרם ההולך וגובר של מהגרים שמגיעים מיוון.

העימותים עם כוחות הביטחון

"בלי אוכל ומים בגשם" (רויטרס)

כ-2,000 מהגרים מגיעים מדי יום לאזור הגבול בניסיון לחצות למקדוניה ובהמשך לעבור למערב אירופה בניסיון להתחיל בחיים חדשים. כ-50 אלף מהגרים הגיעו לחופי יוון במהלך חודש יולי בלבד בסירות מטורקיה.

"באירופה חיות ישנות במיטות ואנחנו בגשם", אמרה בזעם צעירה בת 23 מסוריה שהצליחה להיכנס למקדוניה. "קפאתי במשך ארבעה ימים בגשם בלי שום דבר לאכול".

סעיד, בן 32 מסוריה, אמר על ההחלטה לסגור את הגבול: "אנחנו יודעים שזה לא החלטה של מקדוניה אלא של האיחוד האירופי. בבקשה תגידו בבריסל שאנחנו מגיעים - לא משנה מה".