הגיבורים האמריקנים שהשתלטו על המחבל ברכבת לפריז

שלושה חברים אמריקנים שנסעו ברכבת שעשתה את דרכה מאמסטרדם לבירת צרפת לא איבדו עשתונות כשמחבל חמוש בסכין ורובה פתח באש באמצע הנסיעה. יחד הם השתלטו על המחבל וכפתו אותו. ""חבר שלי צעק 'תפוס אותו!, אז ספנסר מיד קפץ והשתלט עליו". גורם במשטרת צרפת: החשוד היה במעקב

"הנסיעה הייתה שגרתית עד שגבר בלי חולצה יצא מהשירותים עם רובה והתחיל לירות" - כך שיחזרו שלושת האזרחים האמריקנים שהשתלטו על החמוש שפתח אמש (שישי) באש ברכבת מאמסטרדם לפריז. שר הפנים הצרפתי ברנאר קזנב אישר היום (שבת) שתקרית הירי ברכבת היא פיגוע טרור של מוסלמי קיצוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת האמריקנים הם בעלי עבר ביטחוני, כשאחד מהם שירת בעבר כחייל בחיל האוויר האמריקני. השלושה הכו את המחבל בן ה-26, ממוצא מרוקני, והשכיבו אותו על הרצפה. לאחר מכן הם כבלו אותו עד להגעת כוחות הביטחון.

"חבר שלי צעק: 'תפוס אותו', ואז ספנסר מיד קפץ והשתלט עליו", סיפר אחד החברים, אנתוני סנדלר. "שלושתנו הרבצנו לו ונטרלנו אותו מנשקו".

"התחלתי לקשור אותו בעזרת אחד החברים ונוסע נוסף", שיחזר סנדלר. במהלך המאמצים להשתלט על הצעיר החמוש נפצעו חלק מהנוסעים מסכין שבה אחז החשוד.

המחבל היה תחת מעקב

נשיא ארה"ב ברק אובמה שיבח את הצעירים שנטרלו את המחבל. "הנשיא מעוניין להביע את הערכתו לאומץ ליבם ופעולתם המהירה של הנוסעים ובהם חיילי צבא ארה"ב שפעלו בנחישות ומנעו אסון", נכתב בהצהרה שפרסם הבית הלבן.

במקביל מקור המעורה בפרטי החקירה בצרפת סיפר כי שירותי הביטחון במדינה היו במעקב אחר החשוד. עוד הוסיף הגורם כי המשטרה בצרפת הגדירה את הצעיר כמסוכן לציבור.

שלושה בני אדם נפצעו בתקרית הירי - כך דיווח אתמול בשעות הערב משרד הפנים הצרפתי. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה, אך חייהם אינם בסכנה.

גורמים ביטחוניים באירופה מסרו לרשת CNN כי החשוד בירי הוא טרוריסט שהביע בעבר תמיכה בארגון דאע"ש, והיה תחת מעקב הרשויות האירופיות בשל דעותיו הרדיקליות. על גופו של היורה נמצאה תחמושת רבה, אולם הירי טרם הוגדר רשמית כפעולת טרור על ידי הרשויות.