לקראת פקיעת האולטימטום: דריכות בקוריאה מחשש לעימות צבאי

מתיחות שוררת בחצי האי הקוריאני לקראת פקיעת האולטימטום שהציבה קוריאה הצפונית לשכנתה מהדרום בעקבות שידורי התעמולה שהפעילה סיאול בקרבת הגבול. "יחידות צבא צפון קוריאה נכנסו למצב מלחמה והן ערוכות לכל תרחיש" הכריזו במדינה המסוגרת

בדרך למלחמה בקוריאה? (רויטרס)

 בדרך למלחמה? קוריאה הצפונית הציבה הלילה (שבת) אולטימטום לשכנתה מהדרום: "הפסיקו את הפרובוקציות והמלחמה הפסיכולוגית, או שתשלמו על כך מחיר". "אם קוריאה הדרומית לא תיענה לאולטימטום, תגובה צבאית מצדנו תהיה כואבת ובלתי נמנעת", אמר שגריר קוריאה הצפונית באו"ם. כעת מתנהלים מגעים בין בכירים בממשל הדרום קוריאני לממשל הצפון קוריאני במטרה להגיע להסכמות ולהרגיע את הרוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף שקוריאה הצפונית ידועה בשל איומיה התוקפניים כלפי אויבותיה, המקרה הנוכחי שונה כיוון שקדמה לו שורה של תקריות, בהן פציעה של חיילים דרום קוריאנים בתחילת החודש ממוקשים באזור הגבול, וחילופי אש בין הצדדים שאירעו שלשום.

בשבוע שעבר חזרה קוריאה הדרומית להפעיל מערכות הגברה המשדרות תעמולה בקרבת הגבול עם שכנתה מצפון, לאחר עשור בו נמנעה מלעשות זאת. בצפון קוריאה דורשים מהממשלה בסיאול לחדול מיידית מהפעלת מערכות ההגברה, והציבו אולטימטום לפיו במידה ולא יפורקו מערכות ההגברה עד השעה 11:30 (שעון ישראל), יושלמו ההכנות למלחמה כוללת."יחידות צבא צפון קוריאה נכנסו למצב מלחמה, והן חמושות וערוכות לכל תרחיש" אמר השגריר באו"ם. "הצבא והאזרחים מוכנים לסכן עצמם במלחמה כוללת במטרה להגן על השיטה בה בחרו תושבי קוריאה הצפונית", אמר שר החוץ של המדינה המסוגרת לסוכנות הידיעות הממשלתית KCNA.

הורה לצבא להיערך לעימות. קים ג'ונג-און (rtr)


ביום חמישי הורה מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג-און לכוחות הצבא שבחזית להיערך למלחמה קרובה עם השכנה מדרום. סוכנות הידיעות הממשלתית של צפון קוריאה פרסמה כי ההחלטה של קים הגיעה במהלך ישיבת חירום של הוועדה הצבאית המרכזית שהרודן עומד בראשה.