תקרית ירי ברכבת מאמסטרדם לפריז

שלושה בני אדם נפצעו בתקרית ירי ברכבת מהירה מאמסטרדם לפריז, שניים מהם נפצעו קשה. שני חיילי מארינס אמריקנים שהיו על הרכבת ניטרלו את החשוד בתקיפה, צעיר מרוקני בן 26 שהיה תחת מעקב הרשויות באירופה בשל דעותיו הרדיקליות

זירת הירי, הערב (רויטרס)

שלושה בני אדם נפצעו אמש (שישי) בתקרית ירי שאירעה ברכבת מהירה מאמסטרדם לפריז - כך דיווח אתמול בשעות הערב משרד הפנים הצרפתי. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה, אך חייהם אינם בסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היורה, אזרח מרוקו בן 26, נשא אקדח ורובה אוטומטי מסוג קלצ'ניקוב וביצע את הירי כשהרכבת עברה סמוך לעיר ארס שבצפון צרפת. שני חיילים אמריקנים משוחררים שהיו בחופשה בצרפת, נכחו במקום ונטרלו את התוקף. "הם היו אמיצים במיוחד והפגינו גבורה גדולה בנסיבות קשות מאוד", אמרו במשרד הפנים הצרפתי, והדגישו כי השניים מנעו טבח.

גורמים ביטחוניים באירופה מסרו לרשת CNN כי החשוד בירי הוא טרוריסט שהביע בעבר תמיכה בארגון דאע"ש, והיה תחת מעקב הרשויות האירופיות בשל דעותיו הרדיקליות. על גופו של היורה נמצאה תחמושת רבה, אולם הירי טרם הוגדר רשמית כפעולת טרור על ידי הרשויות.

זירת הירי, הערב (רויטרס)


אחד מהחיילים האמריקנים שנטרלו את המחבל נפצע קשה במהלך התקרית, בה נפצע גם שחקן הקולנוע הצרפתי ז'אן האג אנגלייד (60) באורח קל בידו. אנגלייד נפצע בשעה שניסה לעצור את הרכבת על ידי שבירת בלם החירום.

נשיא ארה"ב ברק אובמה שיבח את האמריקנים שנטרלו את המחבל. "הנשיא מעוניין להביע את הערכתו לאומץ ליבם ופעולתם המהירה של הנוסעים ובהם חיילי צבא ארה"ב, שפעלו בנחישות ומנעו אסון", נכתב בהצהרה שפרסם הבית הלבן.

בחודשים האחרונים התרחשו בצרפת שורה של אירועי טרור שבוצעו בהשראת ארגון דאע"ש, בהם הפיגוע ב"היפר כשר", הטבח במערכת העיתון הסאטירי "שארלי הבדו" ופיגוע במפעל לייצור גז סמוך לעיר ליון.