גם בעולם התרגשו מפיצוץ גשר מעריב

לא רק אצלנו נרשמה התרגשות מפיצוץ גשר מעריב בלב תל אביב. גם רשת CNN וכלי תקשורת נוספים בעולם שידרו את ארבע השניות וחצי שבמהלכן קרס הגשר, לטובת עבודות ההקמה של הרכבת הקלה בגוש דן. כך נראה הדיווח

נפרדים מגשר מעריב - לא רק אצלנו: כלי תקשורת בעולם, כמו למשל רשת CNN, הציגו היום (שישי) לראווה את מלאכת הפיצוץ של הגשר לטובת העבודות על הרכבת הקלה בגוש דן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעיכוב קל, קצת אחרי השעה 06:20 בבוקר, קרס הגשר על הכביש, 39 שנים אחרי שנחנך. הקריסה נמשכה ארבע שניות וחצי בדיוק, ורבים ממאות הסקרנים שהשכימו קום כדי לצפות באירוע הביעו אכזבה מהתוצאה הסופית.

עם זאת, הפיצוץ המינורי מנע מענן אבק לכסות את מרכז תל אביב, וגם עבודות הפינוי של ההריסות מתקדמות כמצופה. חברת "תמר גרופ" שהייתה אחראית על פרויקט הריסת הגשר הבטיחה לפנות את כל ההריסות מצומת קרליבך תוך 48 שעות.

פיצוץ הגשר, הבוקר (חדשות 2)

מי שהפעיל את חומר הנפץ הבוקר היה שר התחבורה ישראל כץ. לפני שביצע את הפעולה, הצהיר כץ כי מדובר במהלך המרכזי להקמת הרכבת הקלה. "אין כבר דרך חזרה עד לצפירת הרכבות", הוא אמר. "היסטוריה חדשה החליפה היסטוריה ישנה. העיר תל אביב ידעה בעבר פיצוצים כואבים, שגבו מחיר כבד. הפיצוץ הזה מסמל תקווה והתחדשות. אנחנו בונים עורק חיים חדש לעיר ולמטרופולין כולו, ומגשימים חזון של למעלה מ-100 שנה. אני מקווה ומשוכנע שהלחיצה הזו עכשיו, שהיא קשה ולא פשוטה אחרי קרוב ל-60 שנה של תכניות שלא הוגשמו, תקל עלינו את החיים בעיר הזו ובמדינה אחר כך".

הגשר נהרס באמצעות 28 קילוגרמים של חומר נפץ שהוצמדו אל חלק מעמודיו הפרוסים לאורך 300 מטרים. הפיצוץ גרם לעמודים לקרוס בזה אחר זה בדומה למשחק "דומינו".