מאות מהבוגדים - עובדי הממשל האמריקני

מאות עובדי ממשל אמריקנים - בהם גם בכירים בקונגרס ובבית הלבן - השתמשו במחשבים הפדרליים שלהם כדי לקבל שירותים מאתר ההיכרויות "אשלי מדיסון". לפי דיווחים בכלי התקשורת בארצות הברית, כמה עשרות מהם משתייכים לממשל אובמה. רק חלק קטן מהם השתמש בכרטיס האשראי הפרטי כדי לשלם על השירות

אחרי שדווח שפרטיהם האישיים של מאות משתמשים באתר הבגידות "אשלי מדיסון" דלפו בעקבות פריצת האקרים, הבוקר (שישי) מתברר כי מאות משתמשים באתר הם עובדי ממשל אמריקנים - בהם גם בכירים בקונגרס ובבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי דיווחים בכלי תקשורת בארה"ב העובדים השתמשו במחשבים הפדרליים שלהם על מנת לקבל את השירותים אותם מספק האתר. רק חלק קטן מהעובדים שחלקם משתייכים לממשל אובמה, השתמש בכרטיס האשראי הפרטי שלהם על מנת לשלם על השירות.

פרטי המידע הרבים נחשפו אמש בעוד חקירת פרצת האבטחה באתר נמשכת. בין השאר פורסם גם מכתב מההאקרים למייסד האתר, נואל בידרמן, בו כתבו: "אתה יכול להודות שהכול אמתי".

העובדים השתמשו במחשבים הפדרליים, אילוסטר (רויטרס)

למרות שכבר בחודש יולי פורסמה פרצה באבטחה של האתר, הביקוש נותר יציב וגולשים חדשים מצטרפים בכל יום באופן קבוע. "הייתי חושב שדבר כזה יהווה את מות החברה", אמר מנהל של אתר שידוכים אמריקני. "זה רק מראה שאין דבר כזה פרסום שלילי".

קבוצת ההאקרים פרסמה ביום שלישי את פרטיהם המלאים של מיליוני משתמשים באתר שנועד לסייע לגברים ונשים נשואים למצוא פרטנרים לבגידה. בכך מימשו הפצחנים את איומם לפרסם את הפרטים שנגנבו לפני כחודש מהאתר הפופולארי.

"למנוע פעילות בלתי מוסרית"

9.7 ג'יגה בייט של חומר מפליל שנגנב משרתי החברה הועלו לדארק-נט, הרשת פנימית המכונה גם "העולם התחתון של האינטרנט" שמשמשת כר פורה לפשעי סייבר בינלאומיים. על מנת להגיע לרשת האפלה והמוצפנת הזו יש צורך בתוכנה ייעודית ורק מעטים מגיעים אליה.

בין היתר פורסמו פרטיהם של לא פחות מ-32 מיליון גולשים מרחבי העולם. בדארק-נט ניתן כעת לאתר את שמות המשתמשים, כתובתם, חשבון המייל שלהם וגם את הרגלי הגלישה - כמה זמן הם נהגו לבלות באתר הבגידות.

קבוצת ההאקרים שעונה לשם "אימפקט טים", איימה בחודש יולי כי היא תפרסם את המידע על משתמשי "אשלי מדיסון" ומספר אתרים נוספים באותו התחום, אם הם לא יוסרו מיד מהאוויר על ידי החברה הקנדית המפעילה אותם. לטענת הפצחנים, כוונתם הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר, כמו גם לחשוף הונאות שנרשמו מצד אותם אתרים.