דלף לרשת: עוד פרטי לקוחות מ"אתר הבגידות"

קבוצת ההאקרים שחררה לרשת כמות נוספת של מידע על מיליוני משתמשים באתר "אשלי מדיסון" ברחבי העולם. בנוסף חשפו מכתב למייסד האתר, שבו כתבו: "אתה יכול להודות שזה אמיתי". אחד הגולשים שפרטיהם נחשפו הוא כוכב ריאליטי ופעיל למען ערכי המשפחה, שהודה באתר שלו: "אני האדם הצבוע בעולם"

לוגו האתר, אשלי מדיסון (רויטרס)

בעוד שבארה"ב ממשיכים לחקור את פריצת ההאקרים לאתר הבגידות "אשלי מדיסון", נחשפו הערב (חמישי) פרטי מידע רבים נוספים על גולשים באתר. בין השאר פורסם גם מכתב מההאקרים למייסד האתר, נואל בידרמן, בו כתבו: "אתה יכול להודות שהכול אמיתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמות המידע שנחשפה כפולה מהכמות שנחשפה לפני יומיים, כשהפעם היא מגיעה להיקף של 20 ג'יגה בייט של מידע על מיליוני חברים באתר שסיסמתו "החיים קצרים, נהלו רומן".

למרות שכבר בחודש יולי פורסמה פרצה באבטחה של האתר, הביקוש נותר יציב וגולשים חדשים מצטרפים בכל יום באופן קבוע. "הייתי חושב שדבר כזה יהווה את מות החברה", אמר מנהל של אתר שידוכים אמריקני. "זה רק מראה שאין דבר כזה פרסום שלילי".

מוקדם יותר הערב נחשף כי אחד המשתמשים שכתובתם נחשפה הוא ג'וש דאגר, כוכב תכנית ריאליטי נוצרית שפעל למען חיזוק ערכי המשפחה בארה"ב. באתר שלו ושל בני משפחתו הודה דאגר שבגד באשתו והתנצל על כך שהוא "האדם הצבוע ביותר בעולם", לדבריו. 

נקמת ההאקרים, אילוסטרציה (רויטרס)

קבוצת ההאקרים פרסמה ביום שלישי את פרטיהם המלאים של מיליוני משתמשים באתר שנועד לסייע לגברים ונשים נשואים למצוא פרטנרים לבגידה. בכך מימשו הפצחנים את איומם לפרסם את הפרטים שנגנבו לפני כחודש מהאתר הפופולארי.

9.7 ג'יגה בייט של חומר מפליל שנגנב משרתי החברה הועלו לדארק-נט, הרשת פנימית המכונה גם "העולם התחתון של האינטרנט" שמשמשת כר פורה לפשעי סייבר בינלאומיים. על מנת להגיע לרשת האפלה והמוצפנת הזו יש צורך בתוכנה ייעודית ורק מעטים מגיעים אליה.

"למנוע פעילות בלתי מוסרית"

בין היתר פורסמו פרטיהם של לא פחות מ-32 מיליון גולשים מרחבי העולם. בדארק-נט ניתן כעת לאתר את שמות המשתמשים, כתובתם, חשבון המייל שלהם וגם את הרגלי הגלישה - כמה זמן הם נהגו לבלות באתר הבגידות.

קבוצת ההאקרים שעונה לשם "אימפקט טים", איימה בחודש יולי כי היא תפרסם את המידע על משתמשי "אשלי מדיסון" ומספר אתרים נוספים באותו התחום, אם הם לא יוסרו מיד מהאוויר על ידי החברה הקנדית המפעילה אותם. לטענת הפצחנים, כוונתם הייתה למנוע את המשך הפעילות "הבלתי מוסרית" של משתמשי האתר, כמו גם לחשוף הונאות שנרשמו מצד אותם אתרים.