האם נמצאה רכבת האוצר הנאצית?

האגדה מספרת שבימי מלחמת העולם השנייה ניסה הצבא הגרמני להבריח רכבת עם זהב, אבנים יקרות ונשק רב שנבזזו על ידו בפולין. כעת טוענים שני אזרחים אירופאים מסתוריים כי הם מצאו את הרכבת ודורשים 10% מהשלל כדי למסור פרטים

1945 , עובדי רכבת גרמנים עם מטען זהב שנג (SKY NEWS)

אזרח פולני ואזרח גרמני שזהותם אינה ידועה, טוענים שמצאו את "רכבת האוצר הנאצית", הרכבת שסביב היעלמותה יש אגדות רבות המתארות מטען של זהב, אבני חן ונשק רב שנעלם אי שם בפולין בסוף מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הסיפורים הפולקלוריים, הרכבת המשוריינת נכנסה למנהרה ליד טירה מימי הביניים בראש צוק בדרום-מערב פולין בשנת 1945, כשהצבא הרוסי עמד לכבוש את המדינה. הרכבת מעולם לא יצאה מהמנהרה ובמהלך השנים מיקומה של המנהרה נשכח.

כעת טוענים שני האירופאים כי הם מצאו את הרכבת והם דורשים 10% מערך האוצר שנמצא על הרכבת בתמורה לחשיפת מיקומה. משרד עורכי דין המייצג את הצמד יצר קשר עם הרשויות והעביר את המסר בשמם.

"עורכי דין, הצבא, המשטרה ומכבי האש מתמודדים עכשיו עם הטענה", אמר מריקה טוקרסקה, מהמועצה המחוזית שבדרום-מערב פולין. "האזור מעולם לא נחפר בעבר ואנחנו לא יודעים מה אנחנו עלולים למצוא שם".

ולמרות הידיעה המרעישה, היסטוריונית מקומית בשם ג'ואנה למפרסקה מטילה ספק בממצאים של השניים. "כמה אנשים כבר חיפשו את הרכבת בעבר, אבל שום דבר לא נמצא", היא אמרה. "אבל האגדה כובשת את דמיון".