יום קרב: חילופי ירי בין הקוריאות

צבא הצפון ירה לעבר רמקולים שממוקמים סמוך לגבול, בשטח דרום קוריאה, ומשדרים תעמולה נגד המשטר הרודני. הדרום הגיב בירי עשרות פגזי ארטילריה לכיוון הצפון - ונענה עד כה בשקט. תושבים סמוך לגבול בדרום קוריאה פונו מביתם מחשש לירי תגובה מהצפון

מתיחות בגבול בין הקוריאות. ארכיון (רויטרס)

התחממות בגזרה הנפיצה בין שתי הקוריאות: סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית דיווחה היום (חמישי) שצפון קוריאה ירתה לצדו השני של הגבול, לכיוון רמקולים ענקים שממוקמים סמוך בחלקו המערבי של אזור החיץ בין המדינות. מדובר ברמקולים שמשדרים תעמולה נגד הממשל המבודד של הרודן קים ג'ונג און בפיונג יאנג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא נגרם נזדק לרמקולים ואיש לא נפגע, אך הצבא הדרום קוריאני לא נותר אדיש לירי והגיב בסבב של ירי ארטילרי לכיוון הצפון. ככל הנראה גם ירי זה לא גרם לנזק אלא כוון לאזורים מבודדים בלבד. הצבא של קוריאה הצפונית החליט עד כה לא להגיב לירי הארטילרי.

שר ההגנה הדרום קוריאני אישר שנורו עשרות טילי 155 מילימטר לכיוון הצפון. "הצבא שלנו הגביר את הכוננות ואנו עוקבים אחרי תנועת הצבא הצפון קוריאני" נכתב בהצהרת משרד ההגנה בסיאול.

על פי הידיעות מקוראיה, חלק מתושבי הדרום סמוך לגבול קיבלו הוראה לפנות את ביתם מחשש לירי תגובה מהצפון.

צפון קוריאה כבר איימה בעבר שתפעל נגד שידורי רדיו והעברת מסרים בעזרת רמקולים ואפילו בלונים עם מסרים שמשוגרים מהדרום לצפון עם ביקורת על ההנהגה הצפון קוריאנית ודיווחים על ה"שקרים של פיונג יאנג".