מחאה יצירתית בארה"ב: "חמינאי אומר תודה!"

תושבי ניו יורק קיבלו ברחוב גלויות שנשלחו לכאורה ממנהיג אירן, בהן הוא מודה על "הכניעה לתנאים והפיכת אירן למעצמה". העלון כולל גם רמז לזהות הפוליטיקאי שככל הנראה עומד מאחורי המחאה

"תודה לכם!". הגלויה הצינית שחולקה

מסר מעורר מחשבה לאמריקנים: גלויות "תודה" מאירן חולקו בימים האחרונים ברחובות ניו יורק - כחלק מהמאמץ האחרון לבלימת הסכם הגרעין. תושבי העיר הופתעו לגלות כי על כרטיסי התודה שהופצו התנוססה תמונתו של חמינאי, המנהיג הרוחני העליון של אירן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תודה על התמיכה! תודה על הסבלנות שלכם! תודה על התמיכה בכלכלה שלנו! תודה שנכנעתם לדרישות שלנו! תודה שהגשמתם את חלומנו להפוך לאימפריה! האייתוללה רק רוצה להגיד תודה רבה", נכתב בגלויה הצינית.

הגלויה אמנם "נחתמה" על ידי האייתוללות, אך מופיע בה רמז לכך שאנשיו של המתמודד הרפובליקני טראמפ עומדים מאחורי הפרסום: בראש הגלויה מופיעות התגיות (האשטאג) "להפוך את ארצות הברית לגדולה שוב" – סיסמתו של איש העסקים השנוי במחלוקת -  לצד הכיתוב "להפוך את אירן לגדולה שוב".

בתחתית הגלויה נכתב: "אל תפרשו את הקריאות 'מוות לארצות הברית' ו'אמריקה היא השטן הרע' באופן מילולי". כמו כן מופיע בגלויה ציטוט שמציין כי אירן צפויה לקבל 150 מיליארד דולרים בעקבות ההסכם, ש"יממנו את פעילות המעצמה".

העיתוי של מחאת הרחוב כמובן לא מקרי: בימים אלה מנסה הנשיא האמריקני לגייס תמיכה להסכם בקונגרס, אך שני סנאטורים דמוקרטים - רוברט מננדז וצ'אק שומר - כבר הודיעו שיתנגדו להסכם. במקביל, התפרסמו דיווחים מדאיגים על כך שאירן תפקח על חלק ממתקני הגרעין ותוכל להמשיך להעלים ראיות.

עומד מאחורי המחאה? (רויטרס)