תאילנד: חשודים נוספים נצפו בזירה

בית המשפט בבנגקוק הוציא צו מעצר בהול לאזרח הזר שתועד מטמין את מטען החבלה שגרם למותם של 20 בני אדם במרכז העיר. המשטרה מעריכה כי שני חשודים נוספים סייעו לו בזירה. כעת חוששים כי הם הספיקו כבר להימלט מהמדינה

סריקות בתאילנד, היום (רויטרס)

התפתחות דרמטית בחקירת הפיגוע בבגנקוק: משטרת תאילנד הודיעה כי שני גברים נוספים שתועדו במצלמות האבטחה סמוך לזירה שבה התפוצץ מטען החבלה מוגדרים כעת חשודים. הם מצטרפים לאדם נוסף שצולם כשהוא לובש חולצה צהובה, וקלסתרון שלו פורסם מוקדם יותר היום. כעת קיים חשש כבד כי השלושה נמלטו מהמדינה. הבוקר נפתח מחשד המקדש שנפגע בפעולת הטרור הרצחנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הוסיף דובר המשטרה כי מספר אנשים תושאלו כבר, אך לא ידוע בוודאות כמה אנשים מעורבים באירוע. "אנחנו לא יודעים לומר בוודאות אם החשודים נמצאים עדיין בתחומי המדינה", הדגישו הרשויות בתאילנד. במקביל הוציא בית המשפט המקומי צו למעצרו המיידי של האיש שנראה בצילומים, שפרס כספי בסך מיליון באט (כ-110 אלף שקלים) הוצע לכל מי שיספק מידע שיביא לתפיסתו.

על פי צו המעצר, המשטרה מחפשת אחר אדם זר, שזהותו לא ידועה והוא עונה לתיאור כפי שהוא מופיע בקלסתרון המתבסס על צילומי מצלמות האבטחה. "ייתכן שמדובר באדם מעורב במוצאו", טען נציג של המשטרה באחד מכלי התקשורת המקומיים בתאילנד. מוקדם יותר דווח כי נבדקת אפשרות שמוצאו "מזרח תיכוני".

הפרסום לפיו מדובר היה בשניים או שלושה מעורבים בפיגוע הקטלני שגבה את חייהם של 20 בני אדם וגרם לפציעתם של עוד רבים אחרים, עולה בקנה אחד עם קו החקירה של המשטרה, לפיו ההערכה הרווחת היא שהמחבל לא פעל לבדו וכי היה חלק מתשתית טרור רחבה יותר. "הם ניסו לפגוע בעם התאילנדי ובכלכלתו", הדגישו במדינה.

על פי העיתון "בנגקוק-פוסט", מומחי החבלה המעורים בחקירה קבעו כי מדובר במטען חבלה מאולתר שסגנונו מוכר מפעולות טרור שהתרחשו מחוץ לגבולות תאילנד. הוא הופעל באמצעות טיימר והוא נועד לפגוע באוכלוסייה שהייתה ממוקמת במרחק של 30 עד 50 מטרים ממקום הטמנתו. "המטרה הייתה לפגוע בכמה שיותר בני אדם", הסבירו המומחים, המסתמכים על כך שבמקום נמצאו גם כדוריות, בדומה למטען אירני שאותר במדינה בשנת 2012.